Jean Claude Van Damme w młodości uprawiał kulturystykę na wysokim poziomie, czego efektem było zdobycie przez niego tytułu: Mister Belgii w 1978 roku.

 

Jean-Claude Van Damme - nazywany również "muskułami z Brukseli", urodził się 18 października 1960 roku w Brukseli, jako Jean-Claude Camille François Van Varenberg.
 
Słynny Belg, aktor filmów akcji (m.in.:"Krwawy sport", "Kickboxer", "Uniwersalny żołnierz", "Podwójne uderzenie") Jean-Claude Van Damme, znany jest miłośnikom żelaznego sportu ze swej pięknej, harmonijnej, estetycznej sylwetki, w młodości uprawiał kulturystykę na wysokim poziomie, czego efektem było zdobycie przez niego tytułu: Mister Belgii w 1978 roku.
 
Jean Claude mając 12 lat trenował karate, a w latach następnych taekwondo, boks tajski i kulturystykę. W wieku 19 lat wygrał Europejskie Mistrzostwa Karate oraz wziął udział w Mistrzostwach Świata na Florydzie i zdobył także tytuł Mister Belgii w kulturystyce w kategorii do 89 kg.
 
Jako kulturysta ważył około 85 kg przy wzroście 173 cm, na ławeczce wyciskał podobno 166 kg, jego bicepsy w szczycie formy mierzyły ok. 45 cm, a klatka piersiowa ok.125 cm.
 
W 1981 roku wyjechał do USA, gdzie początkowo pracował jako kierowca limuzyny, taksówkarz, instalator dywanów, striptizer, barman, kelner, ochroniarz i doręczyciel pizzy.
 
Po raz pierwszy przed kamerami wystąpił w 1983 r. w nisko budżetowym filmie "Rue Barbare". cztery lata później zagrał w obrazie, który przyniósł mu sławę - "Krwawy sport". Umiejętności karate, które tam pokazał a także jego uroda zyskały mu rzeszę fanów na całym świecie. Lata 90-te to okres wytężonej pracy Van Damme'a. Zagrał w wielu filmach, z których prawie wszystkie były sukcesami kasowymi. W 1996 r. aktor zadebiutował jako reżyser filmem "The Quest".
 
Dzień po 50 urodzinach na planie nowego filmu doznał zawału podczas kręcenia sceny łóżkowej. Prasy „pudelkowe” często podawały niesprawdzone informacje, iż zawał był prawdopodobnie skutkiem stosowania sterydów w młodości podczas kariery kulturystycznej.
 
Jean_Calude.jpg
 
Jean_Calude2.jpg
 
Jean_Calude4.jpg
 
Jean_Calude5.jpg
 
Jean_Calude6.jpg
 
Jean_Calude8.jpg
 
 
 
Jean Claude Van Damme – Bodybuilding Pumping :

 
 
Jean Claude Van Damme trening:

 
 
 
Obecna forma:
 
Calude1.jpg
 
Calude2.jpg
 
Calude4.jpg
 
Calude5.jpg
 
Calude6.jpg
 
Calude8.jpg
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !