Nowy cykl krótkich porad, co i jak należy zrobić dobrze w naszym codziennym treningu i diecie.

 

Technika wyciskania i wiosłowań:

Jak powinno wyglądać wzorcowe wyciśnięcie z klaty czy też wiosłowania ze sztangą?
W wielu siłowniach, na dobra sprawę ludzie wykonują te ćwiczenia trochę inaczej i wszyscy notują zupełnie niezłe przyrosty. Wydaje się , że nie ma absolutnie złej, bądź dobrej techniki wykonywania tych ćwiczeń – najlepiej metodą prób i błędów samemu opracować dla siebie (każdy z nas jest inaczej zbudowany) najdogodniejszą pozycję, trasę sztangi, kąt ustawienia rąk, tułowia itp. Jakakolwiek metoda pozwalająca na napinanie docelowego mięśnia jest dobrą metodą. Natomiast należy przez cały czas starać się poznawać jak najlepiej swoje ciało, rozumieć jego reakcje na pewne ćwiczenia i na tej podstawie  doszlifowywać sposób ich wykonywania, wyciągając z nich maksymalne korzyści.
 
 
Zdrowe tłuszcze:
Jeśli chcecie dodać do diety trochę nienasyconych kwasów tłuszczowych, to olej lniany i tran byłyby właściwym wyborem. Olej lniany jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, za to tran zawiera mnóstwo biologicznie aktywnych olejów, wpływających korzystnie na funkcjonowanie wielu organów ciała człowieka (m.in. EPA i DHA). Przewaga tranu polega na tym, że kwasy tłuszczowe omega-3 trzeba uprzednio przekształcić w formy EPA i DHA, podczas gdy tran zawiera je już w postaci gotowej do zużycia. To stawia go niejako ponad olejem lnianym, niemniej oba typy tłuszczów są bardzo pożyteczne, w diecie każdego kulturysty.
 
 
Wiosłowanie ze sztangielką w opadzie:
W jaki sposób najlepiej spiąć i poczuć pracę mięśnia najszerszego grzbietu wykonując to ćwiczenie? Jeśli ruch ma być super dokładny i w pełni kontrolowany, opieramy wolną rękę o ławeczkę lekko skośną, tak aby ramie ze sztangielką było opuszczone w dół pod kątem- obrazowo rzecz ujmując, daje to ruch podobny do tego, jaki robimy chcąc ODPALIĆ KOSIARKĘ!
 
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!
Niech będzie z Wami siła i honor!