Nowy cykl krótkich porad, co i jak należy zrobić dobrze w naszym codziennym treningu i diecie.

 

Masa czy włosy?: Zanim sięgniesz po doping powinieneś wiedzieć, że sterydy anaboliczne zwiększają znacznie wypadanie włosów. W szczególności dotyczy to ludzi, którzy genetycznie mają do tego predyspozycje, jeśli w rodzinie już był ktoś, kto zbyt szybko stracił włosy. Źródło problemu bierze się z tego, że sterydy przekształcane są w organizmie do postaci dihydrotestosteronu, który powoduje wypadanie włosów. Jeśli zatem się do nich zaliczasz, koksik może się dla Ciebie skończyć fryzurką a’la Kojak – czyli jej brakiem. Chyba nie warto…

 
Titus.jpg
 
 
Technika w HACK- PRZYSIADACH: Należy stanąć w rozkroku, nad sztangą, w stronę talerza. Stopy powinny być rozstawione na szerokość ramion, palcami lekko na zewnątrz - w takiej samej pozycji jaka przyjmuje się do wykonania przysiadu. Jedną ręką chwytamy sztangę przed sobą, drugą za plecami. Na początku będziecie zapewne potrzebować pewnej ilości prób, zanim znajdziecie odpowiednie ułożenie rąk na gryfie gwarantujące właściwy balans obciążeniem. W większości przypadków najlepszym miejscem jest odległość około 20-25 cm od punktu środkowego na sztandze. Podczas podnoszenia obciążenia plecy ćwiczącego muszą być proste, zaś tors - w pionie. Niedopuszczalne jest jakiekolwiek pochylanie się do przodu, ponieważ taki ruch spowoduje zmianę charakteru ćwiczenia, ze stymulującego umięśnienie nóg na stymulujący plecy. Akurat w treningu pleców jest znacznie więcej lepszych ćwiczeń, niż to. Celem wykonywania hack - przysiadów jest wyłącznie trening umięśnienia bioder i nóg, zatem utrzymywanie tułowia w pionie jest tutaj koniecznością!
 
 
 hack_przysiady.jpg
 
Unoszenie hantli bokiem : To podstawowe ćwiczenie na środkowe głowy mięśni naramiennych. Tułów wyprostowany, hantle opuszczone na udach, lekkie ugięcie w łokciach. Ruch w górę, na lekko zgiętych łokciach, ciągniemy do osiągnięcia poziomu barków. Cały czas dbamy o to, aby przedramię było poniżej poziomu łokcia. Dłonie wznosimy w taki sposób, aby mniejszy palec był w górze a kciuk skierowany do dołu. Osiągając poziom barków zatrzymujemy ruch na sekundę, po czym wolno opuszczamy w dół. Aby jeszcze bardziej uaktywnić środkowe głowy naramiennych należy wyobrazić sobie, że trzymamy dwa kubki pełne wody. Ruchem unoszenia w bok chcemy wylać wodę. Ramiona prowadzimy cały czas w bok, nie przenosimy do przodu ani w tył.
 
barki.jpg
 
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!
Niech będzie z Wami siła i honor!