Czy to on będzie przyszłym Mr.Olympia?

 

Urodzony:  1975 roku, 12 Lipca, Brooklyn, New York
Wzrost: 172cm
Waga: 122kgGreen urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku, 12 lipca 1975 roku. Ten kulturysta nie miał wesołego dzieciństwa w wieku sześciu lat otrzymał sądową ochronę powiązaną z problemami w jego rodzinnym domu. Do dwunastego roku życia był przenoszony między domami zastępczymi. Już wtedy zaczął interesować się kulturystyką.

W siódmej klasie jeden z nauczycieli Kaia zwrócił na niego uwagę, zauważył w nim ogromny potencjał. Green wyróżniał się muskulaturą od swoich rówieśników. To wtedy po raz pierwszy zaproponowano mu publiczny występ dla młodzików amatorów. Dobre wyniki jeszcze bardziej pchnęły młodego zawodnika do przodu, kulturystyka nie była tylko hobby, a stała się sensem jego życia.

Jako junior zdobywał wiele medali na zawodach krajowych. Po tym jak zajął pierwszy raz drugie miejsce zdecydował się na to by przerwać występy i skupić się jedynie na ciężkim treningu masowym. Chciał wszystkich pokazać jaki drzemie w nim potencjał kulturystyczny.

Od tamtego postanowienia siłownia na 5th Avenue w Brooklynie staje się jego drugim domem. To właśnie tam Kai poznaje prawdziwych profesjonalnych kulturystów i zaczyna z nimi swoją przygodę z ogromnymi ciężarami. Jego zapał nie opada, chce pokazać wszystkim że w przyszłości będzie tym najlepszym.

W wieku 19 lat stał się zawodowym kulturystą, który zdobywał miejsca na podium. Następnym krokiem  młodego lecz obiecującego już zawodnika miał być występ na IFBB lecz by móc występować na tak prestiżowej imprezie Green musiał zdobyć kwalifikacje w NPC.

Kariera w NPC nie była lekka, róznie to bywało zdobywał raz lepsza a raz gorszą pozycję, lecz jedynie wygrana mogła pozwolić mu na występ w mistrzostwach świata. 1999 roku trzeci raz próbował zdobyć Team Universe i ta próba okazała się szczęśliwym trafem Kai zdobył przepustkę na mistrzostwa, które odbywały się w Bratysławie na Słowacji. Niestety te zwody nie były szczęśliwe dla młodego kulturysty czwarte miejsce nie zadowoliło go i stwierdził, iż znowu odsunie się w cień by ponownie skupić się nad rozbudową swojej masy mięśniowej i idealnej sylwetki.

Rok 2004 stał się bardzo ważny dla Greene wtedy to właśnie powrócił on na scenę by pokazać sędzią i widowni jak bardzo przykładał się do tego by zdobyć ponownie Team Universe. 08.08.2004 tą datę będzie pamiętał do końca życia, to właśnie wtedy zajął pierwsze miejsce na zawodach NPC, po szesnastu latach ciężkiej pracy nad swoim ciałem  ponownie pokazał na co go stać. Podczas zawodów jednogłośnie ponownie zdobył NPC Team Universe Championships i wszedł w szeregi zawodowych kulturystów.

Jego największym sukcesem jest niewątpliwie 4 miejsce na Mr. Olymipa 2009. Przez wielu uważa, że najbliższe lata będą właśnie do niego należały i zdominuje najlepsze zawody kulturystyczne. Ten rok zaczął bardzo dobrze, ponieważ załał 1 miejsce na Arnold Classic więc kto wie, może ziści się jego marzenie o zdobyciu statuetki Sandowa.


Niesamowity wystep Greene


Występy Greena na amatorskiej i zawodowej scenie:
2010 IFBB Australia Pro Grand Prix X - 1 miejsce
2010 IFBB Arnold Classic, Ms. International, Fitness International & Figure International - 1 miejsce
2009 NPC Eastern USA Bodybuilding Fitness & Figure - 1 miejsce
2009 IFBB Olympia - 4 miejsce
2009 IFBB Australia Pro Grand Prix IX - 1 miejsce
2009 IFBB Arnold Classic - 1 miejsc
2008 IFBB New York Mens Pro - 1 miejsce
2008 IFBB Arnold Classic Bodybuilding, Fitness And Figure Contest - 3 miejsce