Jim Morris, jeden z najwybitniejszych oldchoolowych kulturystów odszedł, ale pozostawił wspaniałe wspomnienia.

 

Jim Morris, to fenomen na skalę światową. Urodził się 1935 roku i mimo 80 lat nadal utrzymywał doskonałą sylwetkę. Trenować kulturystykę zaczął od 1957 roku, jego mentorem był zawsze Bill Pearl (urodzony 1930 roku). Ma wiele sukcesów zawodniczych w których ścierał się i często wygrywał z legendami kulturystyki. Najważniejsze jego wygrane w karierze w karierze to:
 
1967
Junior Mr USA - AAU 
Mr New York Metropolitan - AAU 
Mr New York State - AAU
 
1970
Mr California - AAU
Mr Los Angeles - AAU 
 
1972
Mr USA - AAU
 
1973
Mr America - AAU
 
1974
Mr International WBBG 
 
Jim_Morris1.jpg
 
1996 roku brał udział w pierwszej Olympii dla weteranów, miał wtedy 61 lat i zajął tam 10 miejsce w ogólnej klasyfikacji, ale w kategorii 60 + wygrał.
 
Olympia 1996 dla weteranów
1. Vince Taylor
2. Sonny Schmidt
3. Yohnnie Shambourger
4. Robby Robinson
5. Quincy Roberts
6. Samir Bannout
7. James Roberts
8. Emeric Delczeg
9. Katsumi Ishimura
10. Jim Morris
11. Ed Corney
12. Rod Koontz
 
Masters 60+
1. Jim Morris
 
Jim_Morris2.jpg
 
Morris jest weganem od 65 roku życia (od 50 roku życia był wegetarianinem), czyli nie je mięsa, jajek, a nawet miodu. Mówił, że mięso w dłuższej perspektywie jest niezdrowe dla człowieka. Uważa, że nadmiernie obciąża układ pokarmowy. Sam opracował po wielu latach prób i błędów swoją dietę, która dostarcza mu odpowiednią ilość białek, węglowodanów i tłuszczy, aby utrzymywać mięśnie na odpowiednim poziomie. 
 

 
Jim Morris uchodzi za jednego z najlepszych trenerów swojego pokolenia, trenował Bob'a Paris'a, co ma do powiedzenia możecie się dowiedzieć z tego kanału. Na pewno wie co robi, gdyż jego forma przez lata była po prostu fenomenalna. Widać, że wiek mu nie przeszkadzał w osiąganiu wymarzonej sylwetki. Wiek, gdzie większość kulturystów dawno ma już spadki mięśniowe i beznadziejną formę, Jim pokazywał prawdziwa miłość do kulturystyki. Moim zdaniem Jim należy do najlepszych długowiecznych kulturystów razem z Ed'em Corney'em, Albert'em Beckles'em, Vince'em Taylor'em i Robby Robinson'em
 
Jim_Morris5.jpg
 
Jim_Morris6.jpg
 
Jim całe swoje życie spędził na plażach Muscle Beach trenując z najlepszymi kulturystami ze "złotej ery", jak Arnold Schwarzenegger, Reg Lewis, Chuck Faust, Franco Columbu, Robby Robinson, Ed Corney i inni.
 
Jim_Morris4.jpg
 
Był bardzo sympatyczny i lubiany. Był prawdziwym dżentelmenem, na pierwszym miejscu stawiał honor. Kiedyś, gdy poprosił o pieniądze na rozwój swojej siłowni od Ric'a Drasin'a, on pożyczył mu je bez żadnej umowy, wiedział, że Jim nigdy go nie oszuka i na pewno mu odda należność najszybciej jak tylko będzie mógł.    
 
Był osobistym ochroniarzem Elton'a John'a.
 
W 2015 roku doznał zaszczytu wzniesienia jego nazwiska do alei gwiazd Miscle Beach - Muscle Beach Hall of Fame. 
 

 
Jim Morris zmarł 28 stycznia 2016 roku mając 80 lat.