Jim Morris, to fenomen na skalę światową. Urodził się 1935 roku i mimo obecnie 78 lat nadal utrzymuje doskonałą kulturystyczną sylwetkę.

 

Patrząc na niego, można go określić, że jest fontanną młodości. Tak, to miłość do kulturystyki spowodowała, że jest tym kim jest teraz. Morris jest weganem od 65 roku życia (od 50 roku życia był wegetarianinem), czyli nie je mięsa, jajek, a nawet miodu. Mówi, że mięso w dłuższej perspektywie jest niezdrowe dla człowieka. Uważa, że nadmiernie obciąża układ pokarmowy. Sam opracował po wielu latach prób i błędów swoją dietę, która dostarcza mu odpowiednią ilość białek, węglowodanów i tłuszczy, aby utrzymywać mięśnie na odpowiednim poziomie. 
 
Jim Morris od 1957 roku trenuje kulturystykę, gdzie zdobył wiele bardzo znaczących trofeów, jak: Mr. USA 1973 roku, Mr. America 1973, Mr. International 1974, a nawet Mr. Olympia Masters 1996 w kategorii wiekowej +60. Pierwsze zawody wygrał 1966 roku, mając 31 lat. Jego mentorem w kulturystyce był Billa Pearla - wegetarianin, który pomógł mu przygotować się do Mr. America i wygrać.
 
Jim Morris, był osobistym ochroniarzem Elton'a John'a przez 15 lat.
 

 

Jim_Morris1.jpg

 

Jim_Morris2.jpg