Ogromne nogi, które mogły rywalizować z samymi "kopytami" Tom'a Platz'a.

 

W latach 80 - tych, powoli zaczynała się era dużej "masy na scenie", zawodnicy wychodzili na konkurs z coraz to większą wagą, bardziej docięci i twardsi niż w latach 70 - tych, gdzie domeną tych kulturystów były piękne proporcję, symetria oraz super wąska talia i "próżnia". 
dobry_brzuch_.jpg
Różnicę wielkości masy mięśniowej między tymi dekadami była widoczna zwłaszcza w dolnej części ciała, czyli nogach, gdzie prym wiódł Tom Platz. Posiadał on tak wielkie nogi, że burzyły harmonię i proporcję całej sylwetki, zwłaszcza, że "góra nie nadążała w rozwojem za dołem". Jednak Tom miał ogromny potencjał w sylwetce, wielu wierzyło, że to on niedługo zapanuje w światowej kulturystyce. Zajął nawet 3 miejsce na Olympii 1981 (1m - Franco Columbu, 2m - Chris Dickerson), a to przecież był początek jego kariery. Jego nogi nie miały sobie równych i do tej pory uznawane są za jedne z najlepszych w historii.
 
Tom_Platz2.jpg
 
Tom Platz nazwany był "The Quadfather", gdyż był królem przysiadów, serie 12 powtórzeń robił z ciężarem 288 kg. Jednak była osoba, która mogła w tym okresie się z nim równać, był to Jeff King, może nie tak znany jak Platz, to jednak prezentujący równie imponujące nogi oraz masę mięśniową przy wąskiej talii, a nawet wydaje się, że przewyższał go proporcjami.
duze_nogi.jpg
 
Nogi Jeff'a prezentowały niesamowitą wielkość oraz separację, godnie mogły rywalizować "The Quadfather". Na uwagę zasługuje też jego bardzo gruba szyja, która czyniła jego sylwetkę jeszcze bardziej unikatową. 
 
Jeff_King8.jpg
 
Jeff King wieży, że do każdego sportu potrzeba genetyki, pewnych predyspozycji, dzięki której osiągnie się najwyższy poziom. Wiele osób chce być piłkarzem, siatkarzem, zapaśnikiem czy lekkoatletą, jednak nie każdy ma do tego potencjał, który weryfikuje genetyka, a jeśli już ją masz, to musisz poprzeć to wszystko ciężkim treningiem, aby wspiąć się na wyżyny.
 
Jeff za swoich czasów już należał do tych największych kulturystów, jego waga osiągała ok. 104 kg, jednak gdyż ujrzał pierwszy raz blondyna z Anglii - Dorian'a Yates'a, który ważył ok. 125 kg na scenie, to wiedział, że kulturystyka idzie w złym kierunku i duży w tym udział miała popularyzacja hormonu wzrostu i IGF-1.
 
Jeff King zawody:   
1979 AAU Mr. New Jersey, Teen Tall, 1st
1980 AAU Teen Mr. America, Heavyweight, 1st
1980 AAU Teen Mr. USA, Heavyweight, 1 miejsce
1982 AAU Collegiate, Mr. America Medium-Tall & Overall, 1st
1983 NPC Eastern USA Championships, Tall & Overall, 1st
1983 AAU Mr. America, Medium-Tall & Overall, 1st
1983 NABBA Mr. Universe Tall & Overall, 1st
1984 NABBA World Championships, Tall, 1st
1985 WABBA World Championships, Professional, 2nd
1987 NABBA Universe - Pro 2nd
1987 WABBA World Championships, Professional, 2nd
1988 NABBA Universe - Pro 6th
 
Jeff_King1.jpg
 
Jeff_King5.jpg
 
Jeff_King4.jpg
 
Jeff_King_nogi1.jpg
 
Jeff_King_nogi2.jpg