"Do utraty sił", to kolejny film w którym będziemy oglądać muskularnego aktora.

 

Już niedługo, bo 11 września 2015 wchodzi do kin bardzo ciekawa produkcja "Do utraty sił" ("Southpaw"). Interesujące najbardziej w tym filmie jest nie tylko fabuła, która kręci się wokół sportu, w tym przypadku boksu, ale przede wszystkim postać i forma głównego bohatera Billy Hope, granego przez Jake'a Gyllenhaal'a.
 Jake_Gyllenhaal1.jpg
 
35-letni aktor wykonał do tej roli niemała przemianę, aby wyglądać jak profesjonalny bokser. Muskulatura, niski stopień tkanki tłuszczowej, a także zdobycie umiejętności pięściarskich, to  było głównym celem Jake'a. I to mu się udało. Jeszcze w 2014 roku w filmie "Wolny strzelec"  ("Nightcrawler" - nominowany do Oskara za najlepszy scenariusz oryginalny) nie wyglądał jak atleta. Jednak 8 miesięczny bardzo intensywny trening do roli "Southpaw" przyniósł zamierzony efekt.
 
Jake_Gyllenhaal_przemiana1.jpg
 
Jake Gyllenhaal, przygotowując się do roli trenował 2 razy dziennie pod okiem doświadczonego trenera gwiazd Hollywoodu Terry'ego Claybon'a (pracował z aktorami przy filmach: "Huragan"  "Ultimatum Bourne'a" i "Invictus - Niepokonany"). Jego trening był taki sam jak u zawodowych pięściaży, czyli był mieszanką biegania, ćwiczeń z ciężarami - głównie crossfit, i ćwiczeń typowo bokserskich - trening na różnego rodzaju workach, tarczowanie, sparingi itp. Robił to wszystko, aby jak najbardzej oddać aktorsko postać boksera, nie tylko fizycznie, lecz także mentalnie. 
 
Jake_Gyllenhaal2.jpg
 
Jake w trakcie tych przygotowań uzyskał ok. 6 kg masy mięśniowej, co wydaje się bardzo możliwe, zważywszy że wcześniej, bo w 2010 roku do roli "Książę Persji: Piaski czasu" zbudował dużą  muskulaturę.
 
Jake_Gyllenhaal6.jpg
 
W trakcie swoich przygotowań wzorował się na dwóch bokserach sportowcach Floyd Mayweather i Manny Pacquiao, którzy mniej więcej mają podobną posturę. Jadł 6-7 posiłków dziennie. Jego dania składały się z następujących produktów: jaja, kurczaki, ryby, banany, jabłka, migdały, ziarna kakao, rodzynki, jagody goji, żytniego chleba, makaronów, klusek, ziemniaków, awokado, pomidorów, brokułów oraz witamin D3 i C. I tak oto powstała sylwetka godna prawdziwego bokserskiego atlety.
 
Jake_Gyllenhaal4.jpg 
Zwiastun "Southpaw":
 

 
Trening Jake'a Gyllenhaal'a:
 

 
Myślę, że śmiało można go postawić koło takich współczesnych aktorów-pakerów jak Hugh Jackman ("Wolverine"), Chris Evans ("Kapitan Ameryka"), Chris Hemsworth ("Thor"), Henry Cavill ("Człowiek  ze stali") Robin Shou ("Mortal Kombat").
 
Jake_Gyllenhaal_przemiana2.jpg
 
Jake_Gyllenhaal5.jpg
 
Southpaw_film.jpg