Wielki propagator kultury fizycznej.

 

Jack LaLanne (ur. 26 września 1914, zm. 23 stycznia 2011), to nietuzinkowa postać świata kulturystyki i fitness. Pionier, którego na równi można stawiać obok takich propagatorów jak: Joe i Ben Weider, Vince Gironda, Dan Lurie, Bob Hoffman, Arnold Schwarzenegger, Arthur Jones, Bernard McFadden. Należy on do ścisłej czołówki osób, które miały największy wpływ na całą branżę kulturystyki i fitness w XX wieku.
 
Jego osiągnięcia są wielkie, jak np: był pierwszą osobą, która w tak dosadny sposób promowała zdrowy styl życia. Jack prowadził przez 34 lata (od 1953 roku do 1985 roku) słynny program w telewizji "The Jack LaLanne Show" w którym dzielił się ze społeczeństwem swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania i treningu, a także był świetnym motywatorem dla wielu osób. Dzięki temu na wielką skalę "ruszył" całe USA do sportu. Nazywany "The Godfather Of Modern Fitness".
 

 
Jack LaLanne był także wielkim kulturystą, miał świetne proporcje i często zdobił okładkę najlepszych pism kulturystycznych. Trenował na Muscle Beach - kolebce współczesnej kulturystyki.
 
Jack_LaLanne_wyczyny.jpg
Wiele razy udowadniał, że wiek nie "gra" dla niego większej roli i chciał tym podejściem "zarażać" innych ludzi. Jego rekordy są legendarne, a było tego wiele i wykonywał je będąc już w średnim i dojrzałym wieku. Jednym z niesamowitych osiągnieć było przepłynięcie w wieku 70 lat w kajdankach, wpław, 1,5 kilometrowego odcinka wzdłuż wybrzeża Californii i to holując na linie 70 łodzi, a w nich jeszcze ludzie. Ten wyczyn przeszedł do historii i z tego osiągnięcia jest on najbardziej znany.
 

 
Jack1.jpg
 
Jack_2.jpg
 
Jack_5.jpg
 
 
Jack_6.jpg