W latach 40,50 i 60-tych XX wieku, John Grimek, Steve Reeves i Reg Park wytyczali wzorce NATURALNEGO ROZWOJU MIĘŚNI I SIŁY.

 

John Grimek (1910-1998), przyszedł na świat w Perth Amory w stanie New Jersey  w USA, jako syn słowackich imigrantów. Gdy miał 12 lat zaczął ćwiczyć w domu ciężarami starszego brata - marzył o tym, aby być kiedyś tak silnym, jak on.

 
W wieku  19 lat został mistrzem juniorów stanu New Jersey w podnoszeniu ciężarów. Parę lat później, był już zaliczany do czołówki ciężarowców wagi półciężkiej w USA, ustanawiając rekordy w podrzucie - 150kg, i w wyciskaniu sztangi - 137 kg. W 1936 roku na Olimpiadzie w Berlinie w wadze półciężkiej zajął 6 miejsce. W 1938 roku na mistrzostwach świata w Wiedniu, odniósł swój największy sukces w podnoszeniu ciężarów, zajmując 4 miejsce.
 
Oprócz tego, że był bardzo silny to posiadał jeszcze wyjątkowo pięknie umięśnioną sylwetkę. Następnym etapem sportowej kariery Grimka, była już tylko kulturystyka. Ograniczył ćwiczenia typowo siłowe, a zwiększył ćwiczenia na sylwetkę.
 
W 1940 roku John był już najlepszym kulturystą w USA, zdobywając tytuł Mr America. Jego  bicepsy mierzyły wówczas 46 - 47 cm. Szybko został bardzo popularny. Swoje wybitne możliwości siłowe, prezentował na licznych pokazach w całych Stanach Zjednoczonych - na jednym z nich poznał i zaprzyjaźnił się z słynnym profesorem Albertem Einsteinem. Współpracował z wieloma magazynami kulturystycznymi pisząc dla nich artykuły, m.in. dla: „Muscular Development”, „Heath and Strenght”, „Iron Man”.
 
John Grimek na treningu, był tytanem pracy - trenował od 4 do 6 razy w tygodniu, od 2 do 5 godzin dziennie!- „W każdy trening wkładałem maksimum siły, pełną koncentrację i dużo ambicji. Do ćwiczeń zawsze używałem dużych ciężarów, małych nie czułem, nie było więc sensu nimi trenować”, a były to naprawdę wielkie ciężary! Jakie???, np.: przysiady ze sztangą - ciężar sztangi od 220 do 300 kg, wyciskanie sztangielek na barki - ciężar sztangielak od 45 do 60 kg, unoszenie przedramion ze sztangą na biceps - ciężar sztangi od 60 do 80 kg!!! i to wszystko na „sucho” - naturalnie, bez koksu! Grimek zaliczał się do pierwszych ludzi, którzy na ławeczce wycisnęli 180 kg.
 
Największym kulturystycznym sukcesem Johna Grimka, były mistrzostwa świata kulturystów - Mr Uniwersum, zorganizowane przez działaczy czasopisma „Heath and Strenght”, z okazji Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 1948 roku. Grimek miał wówczas 38 lat. Jego głównymi rywalami miały być takie gwiazdy jak: Clarancy Ross, Jack Delinger i przede wszystkim 22 - letni aktualny wówczas Mr America Steve Reeves. Zawody odbyły się tydzień po olimpiadzie w Londynie. Grimek był poza zasięgiem wszystkich, prezentując potężną i piękną sylwetkę - 175cm, 98kg, klatka piersiowa - 127cm, pas - 74cm, biceps - 51cm, udo - 75cm, kark i łydka - 50cm- idealne proporcje! Pokonany Steve Revees, powiedział o Grimku : „On był najwybitniejszy z nas wszystkich. Niesamowicie silny - prawdziwie nowoczesny Herkules”.
 
W latach 1963-1985 był naczelnym redaktorem magazynu „Muscular Development”.
 
W wieku 75 lat wykonywał jeszcze przysiad z ciężarem 270 kg!!! Zmarł w 1998 roku w wieku 89 lat.
 
W latach 40,50 i 60-tych XX wieku, John Grimek, Steve Reeves i Reg Park wytyczali wzorce NATURALNEGO ROZWOJU MIĘŚNI I SIŁY.
 

 

John_Grimek2.jpg

 

John_Grimek4.jpg

 

John_Grimek5.jpg

 

John_Grimek6.jpg

 

John_Grimek7.jpg

 

John_Grimek8.jpg

 

John_Grimek9.jpg

 

John_Grimek10.jpg

 

John_Grimek11.jpg

 

John_Grimek14.jpg

 

John_Grimek15.jpg

 

John_Grimek16.jpg

 

DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!

Niech będzie z Wami siła i honor!