Niemiecki kulturysta, który rozpropagował ten kraj na kulturystycznej mapie świata.

 

Helmut Riedmeier, urodzony 1944 roku w Monachium, jest jednym z najlepszych Niemieckich kulturystów, którego kariera trwała blisko 40 lat. Zaczęło się to wszystko 1964, kiedy to w wieku 20 lat wygrał Junior Mr.Germany, rok później było już pierwszy na Mr.Europe. 1966 roku zajął 2 miejsce na Mr.Europe, wygrał z nim tylko 19 - letni Arnold Schwarzenegger, a Franco Columbu zajął 5 miejsca. Po tych zawodach wiadomo było, że Helmut Riedmeier należy do czołówki światowej wschodzących gwiazd kulturystyki.
Helmut_Riedmeier1.jpg
 
W czasie swojej kariery 5 krotnie wygrywał Mr. Europe i dwukrotnie Mr. Universe w klasie amator. 1995 i 1966 roku mają ponad 50 lat zwycięża NABBA Masters Mr. Britain.
 

 
W 2001 roku Helmut zakończy długoletnią karierę owacją na stojąco publiczności na Internationaler British Master Champion.
 
Helmut Riedmeier w szycie formy posiadł imponujące warunki na 178 cm, ważył na zawodach 92 kg, biceps 47 cm, talia 80 cm, uda 65 cm, łydki 42 cm i to już mając 21 lat.
 
Helmut Riedmeier, to na pewno kultowa postać w niemieckiej kulturystyki, który przetarł ścieżki dla późniejszych gwiazdorów z tego kraju jak: Dennis Wolf, Jusup Wilkosz, Günter Schlierkamp, Markus Rühl, Ronny Rockel, Ralf Möller, i inni.
 
Helmut_Riedmeier2.jpg
 
Helmut_Riedmeier4.jpg
 
Helmut_Riedmeier5.jpg
 
Helmut_Riedmeier6.jpg