Legendarny mistrz przysiadu.

 
 
Fred Hatfield
Urodzony: 1942 roku, 21 października w Williamstown, w stanie Massachusetts
Waga: 115kg  
Przysiad: 460 kg 
Wyciskanie: 237 kg
Martwy ciag: 347 kg
 
 
Współzałożyciel i prezes International Sports Sciences Association, producent najwyższej jakości sprzętu siłowego, publicysta wielu ksiązek i artykułów na temat trenigu i żywienia, 3-krotny  mistrz Świata z trójboju siłowym tak to legendarny już siłacz Fred Hatfield. Jest fenomenem, do niego należy jeszcze nie pobity rekord przysiadu wynoszący 460kg, zrobił to w wieku 45 lat a wago jego ciał wynosiła 115 kg.
 
Fred wychował się w sierocincu, już od najmłodszych lat był wysportowany. W szkole średniej wygrał turniej na najlepszego sportowca w futbolu amerykńskim, koszykówce i biegach i to 4 razy pod rząd. Po szkole średniej zaciągnął się do wojska, służył w  Marine Corps na Filipinach. Następnie 1964 roku zaczął studia tam trenował gimnastyke w ostatniej klasie był kapitanem dryżyny. Po zdaniu dyplomu został na uczelni, szybko dorobił się profesora w naukach psychologia socjologia i sportu.
 
1983 roku stworzył pismo Weider Health & Fitness  a dwa lata później Men's Fitness. W tym czasie pracował z najlepszymi zawodnikami róznych dyscyplin uczac ich prawidłowego trenigu i diety. Prowadził radio sportowe i promował w nim zdrowy tryb życia.  Oczywiście w  międzyczasie startował jako trójboista. 1987 w wieku 45 lat ustanowił niepobity do tej pory rekord Świata w przysiadzie wynoszący 460 kg.
 
W wieku 55 lat był bezkonkurencyjny w klasie Masters tróboju siłowego i Wtedy nadano mu przydomek Dr Squat.
 
Fred Hatfield to człowiek instytucja, cały swoje życie podporzadkował promowaniu sportu siłowego i zdrowego trybu życia. Jego ksiązki do tej pory cieszą się dużą poczytością i szacunkiem na całym świecie. On sam udowodnił, ze ciężka praca przynosi porzadane efekty, pokazał też, ze najlepsza forma może przyjsć nawet po czterdziestce.
 
Rekord Świata w przysiadzie: