Idealny brzuch - idealne proporcje.

Frank Zane
Data urodzenia: 28.06.1942
Miejsce urodzenia: Kingstone, Pensylwania
Obecne miejsce zamieszkania: San Diego
Wzrost: 175 cm
Waga: 84 kg - 86 kg
Tytuły Mr. Olympia: 1977-1979

Frank Zane dla wielu jest uosobieniem idealnego kulturysty. w odróżnieniu od  współczesnych mistrzów  tego sportu Zane nie koncentrował nie na masie ale na wyrzeźbionej, symetrycznej i harmonijnej sylwetce. Frank miał jedną z najszczuplejszych tali wśród zdobywców Mr. Olympia, wynosiła ona zaledwie70cm co znakomicie kontrastowało z jego szerokimi ramionami. Powodowało to wszystko, że na scenie wygladał na dużo potężniejszego. Potrafił wygrywać z dużo cięższymi zawodnikami, nierzadko 20-30 kg. Frank uważał, że człowiek rodzi się już z pewnymi predyspozycjami, z pewnym określonym układem
kostno-szkieletowym, którego nie możesz zmienić. Ale można robić wiele rzeczy, żeby wytworzyć wrażenie dobrych proporcji ciała. Przede wszystkim chodzi o uzyskanie szczupłej talii. Ten rejon jest jednym z najwazniejszych części ciała. To dzięki wyrazistym mięśniom brzucha i szczupłej tali, można uzyskać wrażenie szerokich jak "brama od stodoły" barków a cała sylwetka wygląda klasycznie jak litera T.

Frank do perfekcji opanował trening mięśnie brzucha. Robił to następująco.

Skłony na rzymskiej ławeczce 3-4 serie X 25-30 powt. videoW zwisie, wznosy nóg 3-4 serie X 15-30 powt. videoW leżeniu skrętoskłony 3-4 serie X 25-30 powt. videoSkłony w bok z ciężarkiem 3-4 serie x 50 powt. na każda stronę videoW klęku, skłony tułowia (pokłony) 3-4 serie X 25-30 powt. videoJak sami widzicie, jest to bardzo wymagający program, raczej już dla zaawansowanego kulturysty ale dający znakomite rezultaty. Frank ułożył tak trening, aby optymalnie atakować wszystkie części brzucha. Oczywiście dla początkujących zalecam zmniejszenie ilości serii.