18 i 19 marca w Santa Monica to czas i miejsce otwarcia w tym roku sezonu kulturystycznego dla Pro zawodników. Zobacz, kto okazał się najlepszy tego weekendu.

 

W pierwszych zawodach w tym roku dla kulturystów Pro zwyciężył Lionel Beyeke. Po pierwszej rundzie francuz zajmował trzecią pozycję, ale w ostatecznym rozrachunku to on zdobył przepustkę na tegoroczną Mr.Olympia. Lionel to wielkie odkrycie ubiegłego sezonu,  pojawił się niemal znikąd i od razu "namieszał", zajmując czwarte miejsce na New York Pro 2011 i drugie na Toronto Pro Super Show. W tym sezonie na pewno udowodni, że tamte wyniki nie były przypadkiem. Zawodnik o ogromnym potencjale, wyróżniający się dużą masą, dobrymi proporcjami i waską talią.

 
Na drugim miejscu uplasował się Ben Pakulski. Prezentował dobra formę z niezwykle dominującymi nogami i barkami. Brakowało szczegółów na tylnej stronie ciała, zwłaszcza na plecach.
 
Trzecie miejsce dla Fouad Abiad, który pokazał zrównoważoną i symetryczną sylwetkę, bez żadnych rażących błędów, ale i bez "fajerwerków". Na pewno musi poprawić łydki i bicepsy. Bardzo perspektywiczny zawodnik.
 
Na uwagę zasługuje piąte miejsce Eduardo Correa, który jeszcze dwa lata temu startował w kategorii do 202 funtów (91,6 kg). Ostatnie miesiące spędził na zwiększeniu masy mięśniowej, co było widać na scenie. Brazylijczyk posiada estetyczną sylwetkę, której znakiem firmowym jest wąziutka talia.
 
Na scenie w Santa Monica pojawiło się dwóch weteranów: 45 - letni Stan Efferding, czyli najsilniejszy kulturysta Pro, oraz 48 - letni Rusty Jeffers. Obaj panowie nie weszli do finału, ale udowadniają, że mimo upływających lat, nadal mogą świetnie wyglądać i rywalizować  z najlepszymi.
 
Wyniki:
1. Lionel Beyeke (awans na Mr.Olympia)
2. Ben Pakulski 
3. Fouad Abiad 
4. Shawn Rhoden 
5. Eduardo Correa 
Mehmet Yildirim 
Vladimir Sizov 
Rusty Jeffers 
DeShaun Grimez 
Oleg Emelyanov 
Stan Efferding 
Mark Dugdale 
Demetrious Constantinos 
Omar Deckard 
Lionel Brown 
Grigori Atoyan 
JoJo Ntiforo 
 
Finał:
 
 
Lionel Beyeke:
 
Ben Pakulski:

 

Fouad Abiad:

 

Stan Efferding:

 

 

 

Lionel_Beyeke_dobry.jpg

 

Ben_Pakulski_dobry.jpg

 

Fouad_Abiad_dobry.jpg

 

Flex_Pro_20124.jpg

 

51672_Flex_Pro_2012.jpg

 

Flex_Pro_20126.jpg

 

Flex_Pro_20125.jpg

 

Flex_Pro_20128.jpg

 

Flex_Pro_20129.jpg

 

Flex_Pro_201210.jpg

 

Flex_Pro_20127.jpg

 

Eduardo_Correa.jpg

 

Rusty_Jeffers2.jpg

 

Stan_Efferding2.jpg