Kilka takich sobie ciekawostek ze świata filmu i żelaznego sportu.

 

Franco Columbu, tak jak w kulturystyce, był też partnerem Schwarzeneggera w filmach.

 
6713b_Columbu_Conan.jpg
 
Zapewne wszyscy kojarzą film Conan Barbarzyńca z 1982 roku i główną postać Conana, graną oczywiście przez legendę kulturystyki - Arnold'a Schwarzenegger'a. Na pewno wielu z Was nie wie, że małą, ale bardzo wyrazistą rolę zagrał tam najlepszy przyjaciel Arnolda, Franco Columbu. Wcielił się on w Piktyjskiego zwiadowcę w pierwszych scenach filmu.
 
e65a2_Franco_i_Conan.jpg
 
 
Inną ciekawą postacią występującą w tym filmie u boku Arnolda ze świata kulturystyki jest znany duński strongman i kulturysta Sven Ole Thorsen, który wcielił się w rolę wojownika Thorgima, głównego przybocznego  czarnoksiężnika – Thulsa Doom, z którym walczył Conan.
 
Thorsen_i_Thorgim.jpg
 
 
Sven Ole Thorsen wystąpił również w drugiej filmowej części Conana - "Conan Niszczyciel", wcielając się w postać wojownika – Togra , który stoczył przegrany pojedynek z Conanem. 
 
Thorsen był mistrzem Danii Strongman i wystartował w trzecich w historii Mistrzostwach Europy Strongman w 1982 roku, zajmując tam 8 miejsce. W filmie Conan Niszczyciel wystąpił także słynny wrestler Andre the Giant ( mający również polskie korzenie), który zagrał postać złego boga Dagotha, którego na końcu filmu pokonał Conan.
 
Andre_the_Giant.jpg
 
Wracając do postaci aktora - kulturysty Thorsena, to warto przypomnieć, iż aktor ten zagrał również postać sławnego mistrza gladiatorów - Tigris z Gaulu, ( który jednak ostatecznie został na końcu pokonany przez główną postać w filmie – Maksimusa, tu w roli Russel Crowe) w niedawnym przeboju kinowym – „Gladiator”.
 
Thorsen_Gladiator.jpg
 
W filmie „Gladiator” jedną z głównych postaci, gladiatora Hagena , zagrał sławny niemiecki kulturysta Ralf Moller - Mistrz Świata Amatorów z 1986 r.(Tokio) i 20 zawodnik Mister Olimpia z 1988r. Ralf Moller charakteryzował się potężna sylwetką - 203cm , 130kg, biceps - 55cm. Moller jako aktor zagrał w wielu filmach, wcielił się także w postać Conana, w niemieckim serialu TV- ZDF „Conan”.
 
 
Hegen_i_Conan.jpg
 
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor!