W amerykańskim mieście Aurora (Colorado), podczas Mistrzostwa Świata IPF w Trójboju Siłowym, nasz Wielki trójboista, Jarosław Olech, wywalczył swój trzynasty tytuł mistrza świata.

 

JAROSŁAW OLECH – urodzony 6 stycznia 1974 roku w Starachowicach. Najwybitniejszy polski trójboista, drugi najlepszy zawodnik w historii świata w kwalifikacji open.
 
Pierwszy Europejczyk, który przekroczył granicę 600 pkt. Wilks’a – osiągnął 607,93 pkt. w 2002 roku.
 
W amerykańskim mieście Aurora (Colorado), niedawno odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata IPF w Trójboju Siłowym. Nasz Wielki trójboista, Jarosław Olech, wywalczył swój trzynasty tytuł mistrza świata, wygrywając kategorię do 74 kg. Przy okazji, Polak ustanowił trzy rekordy świata weteranów: 360,0 kg w przysiadzie, 310,0 kg w martwym ciągu i 882,5 kg w trójboju. Do Olecha należą też rekordy świata seniorów: w przysiadzie 367,5 kg w przysiadzie i 905,0 kg w trójboju, ustanowione na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Stavanger.
 
Przebieg zawodów w Kategorii do 74 kg:
 
tabela.jpg   
 
Jarosław Olech trenuje od 1992 roku, kiedy to stwierdził, że: „Kiepsko wyglądałem, a bardzo chciałem poprawić swoją sylwetkę”, nie myśląc wtedy o żadnych startach w zawodach. Wybrał wówczas trening kulturystyczny, który miał wzmocnić mu mięśnie i poprawić ogólny wygląd.
 
Jaroslaw_Olech1.jpg
 
Jednak szybko okazało się, iż posiada wrodzone predyspozycje do szybkiego rozwoju siły i przestawił się na trening stricte siłowy, pod trójbój siłowy, szybko odnosząc w tym sporcie wielkie sukcesy!
 
Jego recepta na sukces w trójboju siłowym, to mięśnie grzbietu i nóg. Według Olecha ława nie ma praktycznego znaczenia w ogólnym bilansie, gdyż wygrywa się martwym ciągiem - „Można do pewnego czasu prowadzić w ławie i w przysiadzie, a przyjdzie zawodnik z dobrym ciągiem i może wygrać ze wszystkimi”.
 
Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe osiągnięcia sportowe Jarosława Olecha, wygląda na to iż, jest obecnie najbardziej utytułowanym sportowcem w Polsce.
 
Najsilniejszy człowiek globu mieszka w Polsce. Na świecie jest legendą, u nas pozostaje całkowicie anonimowy.
 
 
 

 
 Jaroslaw_Olech2.jpg
 
 
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !