Żelaźni faworyci zbliżających się najbardziej prestiżowych zawodów kulturystycznych na świecie - Mr.Olympia 2011.

 

Oto lista największych faworytów Mr.Olympia 2011. Który z nich zwycięży? A może objawi się jakiś czarny koń zawodów np.: Troy Alves, który utrze nosa faworytom? Wkrótce pojawi się lista „czarnych koni” Mr.O 2011 i tam się im bliżej przyjrzymy, ale na razie zobaczmy i oceńmy szanse żelaznych faworytów zbliżających się wielkimi krokami tegorocznych zawodów Mister Olimpia:

 
1. Obrońca tytułu Jay Cutler. Jay wygrywał zawody Mr.O w latach: 2006, 2007, 2009 i 2010. Posiada monstrualną masę mięśniową, zazwyczaj super dorzeźbioną, bardzo szerokie barki i klatkę piersiową, potężne ramiona i nogi, niezłe plecy. Największym mankamentem jego sylwetki jest duża - szeroka talia ( to cena za wielką masę). Jest bardzo medialną osobowością, a to w Ameryce bardzo się liczy i ma duży wpływ na ostateczny wynik, więc należy brać ten czynnik pod uwagę oceniając jego szanse na końcowe zwycięstwo. Fachowcy twierdzą ,że jeśli tylko nie popełni żadnego błędu w przygotowaniach, to powinien pewnie obronić tytuł.
 
Jay_Cutler.jpg
 
2. Kai Greene, to wielki przegrany ubiegłorocznej Olimpii - dopiero 7 lokata ( wszyscy pamiętamy jego słabą formę na tych zawodach, wielki - rozdęty brzuch!!! ). W tym roku Kai błysną formą na zawodach New York Pro, które pewnie wygrał. Cały sezon prezentuje super formę - mistrzowskie plecy, ramiona ze strzelistymi bicepsami, mocarne nogi i barki. Chyba wszystko zależy od tego w jakiej dyspozycji na zawodach będzie jego talia??? Dotychczasowe największe sukcesy Greene’a:
2008: AC-3, New York Pro-1
2009: AC-1, MrO- 4
2010: AC-1
2011: New York Pro-1
 
Jak więc widzimy, Kai na zawodach Mr.O, jeszcze nigdy nie był w pierwszej trójce! jak będzie tym razem? Chyba możemy spodziewać się wszystkiego - równie dobrze pewnej wygranej jak i kolejnej bolesnej porażki.
 
43edf_Kai_Greene.jpg
 
3. Phil Heath, w ubiegłym roku wiecznie drugi, zarówno na Olimpii jak i na Arnoldzie. W 2009 roku: 2 na AC i 5 na Mr.O. W 2008: 2 na AC i 3 na Mr.O. Jak więc widzimy jest to bardzo utytułowany zawodnik, któremu brakuje jedynie zwycięstwa w najbardziej prestiżowych zawodach kulturystycznych ( jedynie w 2006 wygrał New York Pro). Posiadacz „kosmicznych” rąk- gigantyczne łapy, głównie tricepsy! fantastyczne naramienne! bardzo ładna, estetyczna - jak na obecne czasy sylwetka, ale wytyka się mu ogólnie małą szerokość sylwetki, w tym klatki piersiowej i na tym polu ustępuje wyraźnie głównemu rywalowi- Cutlerowi. Czyżby ponownie drugi????????
 
Phil_Heath.jpg
 
4. Dexter Jackson, były mistrz z 2008 roku. Posiada chyba najbardziej estetyczną, proporcjonalną – harmonijną sylwetkę z obecnych profesjonalistów, ( taka „masa z klasą"), ale zostało to docenione na Olympii tylko raz w 2008 roku, w  2009 i 2007 był trzeci. Wygrywał za to trzykrotnie na AC w latach:2005, 2006 i 2008 ( w 2007 był 2). Jednak ostatnie jego wyniki nie napawają optymizmem na Mr.O w 2010 był czwarty, a na AC 2011 był dopiero piąty. W tym roku wygrał tylko raz na Fibo Power. Wydaje się, że dni „staruszka  - weterana” Dexa są już policzone, nie dysponuje już tak ostrą rzeźbą jak dawniej co przy jego „mniejszej” - około 100kg, sylwetce może być problemem by nawiązać walkę z największymi gigantami. To może być już jego ostatnia Olimpia, więc może jednak zaskoczy wszystkich dawną mistrzowską formą?
 
Daxter_Jackson2.jpg
 
5. Gdyby startował - ale z powodu kontuzji jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania, a wręcz raczej na pewno nie wystartuje (kontuzja kolana) - to do grona żelaznych faworytów należałoby dopisać nazwisko Branch'a Warren'a, tegoroczny zwycięzca Arnold Clasicc. W 2010 na Olimpii i AC był trzeci, a w 2009 na Mr.O był drugi i trzeci na AC.
 
Branch_Warren2.jpg
 
Kolejni wielcy obecni w tym roku to, powracający do dawnej formy Victor Martinez ( trzeci na AC 2011) i nowa niemiecka super siła: Dennis Wolf ( drugi na Arnold Classic 2011) i Ronny Rockel ( drugi na New York Pro 2011). Ale czy to już żelaźni faworyci, czy raczej na razie super „czarne konie”? chyba to drugie! Wiec o nich i o innych „czarnych koniach” w kolejnym materiale dotyczącym zbliżających się zawodów Mister Olimpia 2011.
 
 
zawodnicy_Mr_Olympia_2011.jpg
 

Niech będzie z Wami siła i honor!