Prawdziwy kulturysta z "Golden Era of Bodybuilding".

 

Eric Pedersen (1928-1990), uważany za Steve'a Reeves'a w wersji blond. Niezwykle przystojny z aktorsko - hollywoodzką twarzą oraz piękną sylwetką, przypominający posąg wykuty przez najwybitniejszego rzeźbiarza greckiego. Tak, to kwintesencja old schoolowej kulturystyki.
 
Eric w 1947 roku wygrał bardzo prestiżowe Mr California - AAU, oraz był drugi na najlepszych ówcześnie zawodach (porównywalnych teraz z Mr.Olympia) Mr America 1947 - AAU, wyprzedziła go tylko totalna gwiazda kulturystyki Steve Reeves.
 
Mr America 1947 wyniki:
1. Steve Reeves
2. Eric Pedersen
3. Joe Lauriano
4. John Farbotnik
5. George Eiferman
6. Kimon Voyages
 
Potem był jeszcze trzeci na Mr Universe 1947
 
Mr Universe 1947 wyniki:
1. Steve Stanko
2. John Farbotnik
3. Eric Pedersen
4. George Eiferman
 
i czwarty na Mr USA 1948
 
Mr USA 1948, wyniki:
1. Clarence Ross
2. Steve Reeves
3. Alan Stephan
4. Eric Pedersen
5. Floyd Page
 
Eric_zawody.jpg
 
Należy zwrócić uwagę, że Eric startował w najlepszych zawodach kulturystycznych w USA, czyli na świecie. Miał wtedy 17 i 18 lat i rywalizował z dużo starszymi legendami kulturystyki ale wcale nie był tam najgorszy, wręcz przeciwnie, sprawiał miłą niespodziankę.
 
Miał 178 cm wzrostu i ok. 90 kg masy ciała, biceps na zimno 46 cm. Jak na młodzieńca posiadał naprawdę imponujące warunki, a przy tym odznaczał się pięknymi proporcjami, symetrią i rzeźbią ciała. Eric Pedersen, był też bardzo silny w podrzucie miał 141 kg, w rwaniu 104 i w wyciskaniu nad głowę sztangi 106 kg. Był wegetarianinem.
 
Trenował go Bert Goodrich (urodzony 1906), pierwszy w historii Mr America z 1938 roku i aktor filmowy np: "Tarzan Niepokonany".
 
Bert_Goodrich_dobry.jpg
 
Potencjał Eric'a szybko zauważyli promotorzy wrestlingu i przez kilka lat walczył jako zapaśnik o przezwisku "Viking". Jego wygląd dobrze "sprzedawała" się w telewizji.
 

 

Eric_wrestling.jpg

 
 
Fantastycznie prezentował się na zdjęciach, dlatego też zdobił okładki najlepszych pism kulturystycznych, jak "Muscle Power" czy "Your Physique".
 
Eric_magazyn.jpg
 
Eric Pedersen, to prawdziwy kulturysta z "Golden Era of Bodybuilding". Posiadał wszystko, piękną muskulaturę, aparycję, siłę, sprawność i tego właśnie wam życzę.
 
Eric_Pedersen11.jpg
 
Eric_Pedersen2.jpg
 
Eric_Pedersen4.jpg
 
Eric_Pedersen5.jpg
 
Eric_Pedersen6.jpg
 
Eric_Pedersen8.jpg