Legendarna siłownia w której trenował Steve Reeves.

 

Siłownia Ed Yarick's mieszcząca się w Oakland (Kalifornia), to jedna z legendarnych siłowni lat 40 i 50-tych. Trenowali tam najwięksi kulturyści i sztangliści "złotej ery kulturystyki", jak Steve Reeves, który zaczynał zabawę w kulturystykę właśnie w tym miejscu.
 
Ed_Yarick11.jpg
 
Właścicielem tego dobytku był pasjonata Ed Yarick, postawny 193 cm wzrostu i 115 kg wagi, zawsze pogodny i uśmiechnięty, chętny do pomocy. Traktował wszystkich zawsze tak samo, nie ważne czy byłeś Mr America, czy dopiero początkującym kulturystą, on nigdy nie brał nikogo za lepszego od pozostałych. Yarick często jadł cukierki sojowe i każdemu je proponował. Był też pierwszym trenerem Steve'a Reeves'a.
 
Ed_Yarick2.jpg
 
Siłownia Ed Yarick's, to było prawdziwe oldschoolowe miejsce. Nie było tam wygód, lecz sprzęt do dźwigania dla prawdziwych mężczyzn. Było tam pełno sztang, sztangielek i talerzy, a także maszyn, jak: maszyna do ściągania górnego drążka na wyciągu, maszyna do wiosłowania w siadzie, maszyna do wyprostów nóg i suwnica.
 
suwnica.jpg
 
Stałymi gośćmi tej siłowni byli Mr America (1949) Jack Delinger, John Davis i Tommy Kono członkowie kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów USA, Doug Hepburn strongman i inni.
 
Ed_Yarick4.jpg
 
Ed_Yarick5.jpg