Kiedy zaczynasz uprawiać kulturystykę zwracasz uwagę tylko na trening ale jeśli chcesz być coraz lepszy, wówczas odżywianie staje się coraz ważniejsze.Ten plan posiłków powinny ci ułatwić zwiększyć masę mięśniową i pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Dieta Doriana Yatesa

Trening

Razem: 3200 kcl,  253 g białka

Dorian radzi:

Jeśli nie jadłeś wystarczająco dużo białka, to gdy wprowadzisz pewne modyfikacje, zaczniesz lepiej reagować na trening. Mięśnie są aktywne metabolicznie, więc gdy będziesz mieć ich więcej, to będziesz spalać więcej kalorii. Po pewnym czasie, gdy zbudujesz mięśnie, zaczniesz również pozbywać się tłuszczu.

Pory posiłków podane są przykładowo – możesz je zmieniać, jak również zmieniać porę treningu, stosownie do twojego rozkładu dnia.

Zakładając, że twoja waga jest stała, dopasuj spożycie kalorii do swoich celów. Załóżmy, iż wyszło ci, że zjadasz i spalasz 300 kcl dziennie. Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową, dodaj 200-300 kcl dziennie. Gdy już ustaliłeś liczbę kalorii, podziel ją procentowo na kalorię z węglowodanów, białka i tłuszczu. Z grubsza powinno to być 55% kalorii z węglowodanów, 30% z białka i 15% kalorii z tłuszczu.

 

Źródło: Flex , maj, 2002r