Sylwetka ze "złotej ery kulturystyki".

 

Dick DuBois (urodzony 1933 roku), to jeden z najbardziej utalentowanych kulturystów, lat 50 - tych. Pochodził z ubogiej rodziny z Bronxu (Nowy York) i gdy był małych chłopcem, rodzice oddali go do domu dziecka, gdyż nie potrafili mu zapewnić odpowiedniego standardu życia. W wieku 16 lat zainteresował się kulturystyką, ale także innymi sportami, jak boks i pływanie. 
 
W 1952 roku przeniósł się do Kalifornii, aby realizować marzenia kulturystyczne. Jak wiadomo, to tam wtedy znajdowała się kolebka kulturystyki, mająca swoje serce na plażach Muscle Beach. Jego sylwetką zainteresował się inny znakomity kulturysta George Eiferman, który zauważył w nim duży potencjał i zaczął go trenować.
 
 George_Eiferman.jpg
 
Równocześnie Dick DuBois brał lekcje aktorstwa i niedługo potem dostał rolę w musicalu. W wieku 21 lat zdobył tytuł Mr. America 1954 i wtedy świat o nim usłyszał. Jego aparycja świetnie prezentowała się w blasku fleszy i w połowie lat 50 - tych, był jednym z najczęściej fotografowanych kulturystów w USA. Zdobił okładki magazynów, pojawiał się na plakatach i w różnych sesjach zdjęciowych, był też wziętym aktorem, który łączył atletyczną budowę ciała: 185 cm i 98 kg z urodą modela.
 
Dick DuBois, często porównywany był do najjaśniejszej gwiazdy kulturystyki Steve’a Reeves’a.
 
Dick_DuBois1.jpg
 
Dick_DuBois2.jpg
 
Dick_DuBois4.jpg
 
Dick_DuBois5.jpg
 
Dick_DuBois9.jpg