Zapraszam do zapoznania się z moją sylwetką...

 

 

 

Waga startowa 70kg
Waga poza sezonem max do 83kg
 Wzrost - 170 cm
 Biceps - 41cm
 Klatka piersiowa ok 110cm
 Udo ok 60cm
 Łydka 38cm
 Pas ok 80cm

 

Nazywam się Daniel Korcipa, urodziłem się w Zabrzu blisko 22 lata temu. Pisząc ten artykuł chciałbym przybliżyć Państwu swoją sylwetkę, ukazując jednocześnie pasję i zamiłowanie jakim darzę kulturystykę. Sportem pasjonuję się od najmłodszych lat. Najpierw wciągnęła mnie piłka nożna, potem wszelkie inne gry zespołowe, na pływaniu kończąc. Interesuję się również sportami walki, akwarystyką, motoryzacją i branżą IT. Jak widać zainteresowania mam rozległe, ale najbliższa z nich wszystkich jest mi kulturystyka i wszelkie dyscypliny siłowe z nią związane.
Moja przygoda z kulturystyką rozpoczęła się w wieku 15 lat, kiedy to mój kuzyn Janek zaczął amatorsko trenować kulturystykę. Na początku wydało mi się to śmieszne, bo za siłownię służył mu mały garaż, a funkcję sprzętu treningowego pełniły stare niewielkie koła i jedna rurka udająca sztangę. Mimo to, nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował z nim ćwiczyć.

Foto  nie pamiętam dokładnie daty ale bardzo dawno temu :)

I właśnie wtedy wszystko się zaczęło… Nigdy nie zapomnę uczucia, jakie ogarnęło mnie po pierwszym treningu. Najpierw zdziwienie, a zaraz potem satysfakcja, bo moje ciało dosłownie „urosło” w oczach (czytaj: spuchło). Wrażania z tamtego treningu były świetne, niestety nie można tego powiedzieć o następnym dniu… Pojawiły się zakwasy, miałem wrażenie, że bolą mnie nawet włosy… Zapewne są tacy, których by to zniechęciło, ale nie mnie! Dopiero wtedy poczułem, że naprawdę coś robiłem! Doszedłem do wniosku, że z czasem ten wysiłek poparty konsekwencją przyniesie oczekiwane rezultaty – to wystarczyło bym połknął bakcyla kulturystyki.
 

Na początku 2009 roku po niespełna 7 latach treningu zadecydowałem o spróbowaniu się i swoich możliwosci w tym sporcie...
Ubiegłorocznej zimy postanowiłem napisać do znanej polskiej kulturystki Joanny Krupy i tak nawiązaliśmy znajomość. Zawsze myślałem o startach w zawodach kulturystycznych (choć do tej pory tylko je oglądałem), dlatego pisząc do Asi wspomniałem o ewentualnych startach w zawodach i zabraniu się poważnie za ten sport. Czułem, że miałbym szanse… Wtedy nastał przełom. Asia zgodziła się na to, aby mi pomóc. Ułożyła mi dietę, nowy plan treningowy, udzieliła wielu cennych porad i wciąż udziela nowych. Dzięki temu moje treningi i dieta dają pożądane efekty. W ciągu 10 miesięcy przygotowań do zawodów zrzuciłem 15 kg, jednak nie straciłem na wymiarach. Wręcz przeciwnie, nabrałem bardzo dobrych proporcji a każdy kolejny trening przynosi coraz lepsze rezultaty. Moje ciało zmienia się z dnia na dzień, pojawiają się nowe szczegóły. Widzę to nie tylko ja, ale i ludzie ćwiczący ze mną na siłowni.

 

Po wielu miesiącach ciężkich treningów i wyrzeczeń postanowiłem wystartować w moim pierwszym  konkursie. Był to Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce Klasycznej w Zabrzu. Odbył się on 25 października 2009 roku. Jak na pierwsze zawody przystało miałem wielką tremę, na szczęście opuściła mnie z chwilą wejścia na scenę. Niestety nie odniosłem wówczas żadnego sukcesu, bo choć moja forma była całkiem dobra, to jednak za słaba w konfrontacji z innymi zawodnikami. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony ze startu w tych zawodach. Dzięki temu poznałem wielu interesujących ludzi, wspaniałych zawodników oraz ich trenerów. Wymieniłem doświadczenia, zyskałem wiele cennych wskazówek, a przeżycia z tamtej imprezy zostaną na zawsze w mojej pamięci.

Poniżej kilka fotek  z pucharu Polski w kulturystyce Zabrze 2009
 

od lewej, Ja

 


 

Tym razem w środku

w środku

Niecały miesiąc później wziąłem udział w zawodach, organizowanych przez firmę „Fitness Authority” tzw. Puchar Zarembskiego. Zawody te odbyły się w Tarnobrzegu 21 listopada 2009 roku w Hali Sportowej OSIR. Konkurencja była niesamowita. Wystartowałem w kulturystyce tradycyjnej wszechwag. Stałem na scenie z takimi sławami jak Wiesław Kruk (aktualny mistrz świata weteranów), Waldemar Nol, Andrzej Kołodziejczyk,
 Andrzej Maszewski (który wygrał te zawody). Poziom był bardzo wysoki, a zawodnicy biorący udział w konkursie byli nie tylko z Polski, lecz wszyscy bez wyjątków w szczytowej formie.  (mój numer to 11).
Na dzień dzisiejszy planuję dalej startować w kolejnych zawodach. Chcę rozwijać swoją sylwetkę, a co się z tym wiąże – karierę. Pragnę być coraz lepszy i dążyć do bycia najlepszym. Ciężko trenuję, by osiągnąć ten cel.


Poniżej kilka fotek z Fitness Authority Grand Prix 2009 ! 

 

Jak widać forma o niebo lepsza...

 

Brzuch...

 

Klatka piersiowa bokiem

Bardzo dziękuję  MaserTigerowi za pomoc w promowaniu siebie oraz swojej sylwetki na portalu sportowiec.org.
Myślę, że ogromy zasób wiedzy który zgromadzilem przez wszystkie lata swoich treningów a takżę podczas ostatnich startów w zawodach będzie dla wszystkich użytkowników bardzo pomocny, posiadam bardzo duży zasób wiedzy dotyczącej /treningu/diety/suplementacji/kulturystyki...

 

Postaram się odpowiadać na państwa pytania czy też prowadzic dyskusję na temat waszych problemów.
Na portalu prowadził będe również swój dziennik treningowy w którym znaleźć  będzie można min;


Dietę - aktualnie stosowana oraz jej cel w przygotowaniach


Plan - treningowy który akutalnie mam rozpisany


Zdjecia z treningów oraz ich szczegółowe opisy

 

Zamierzam pisać również na tematy zwiazane z kulturystyką oraz z zawodnikami Polskimi ponieważ bardzo dużo mówi się o zawodowcach ich treningach i zmaganiach z żelastwem,
dlatego postaram się państwu przybliżyć nieco naszych zasłużonych zawodników oraz zawodniczki   w miarę możliwosci wywiady oraz dokładne opisy sylwetki.
Będzie można również sprobwać czegoś pysznego i typowo kulturystycznego do jedzenia wg. moich przepisów codziennego stosowania..

Zapraszam również wszytskich gorąco do działu w którym będe testował dla was suplementy oraz wydawał opinie na ich temat... Subiektywną indywidualna i moją..

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających portal SPORTOWIEC.ORG i tym samym zapraszam do śledzenia moich przyotowań do zawodów.  Posty będą ciekawe bogate w wiedzę  i bardzo intersujące.