Oldschoolowa kulturystka kojarzona jest głównie z męskimi sylwetkami takimi jak Arnold Schwarzenegger, Franco Columbu czy Frank Zane.

 

Jednak jest to również czas, w którym płeć piękna zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki i chwyta za ciężary aby ukształtować swoją sylwetkę.
 
Do takich kobiet należy bez wątpienia Corinna Kneuer znana pod pseudonimem artystycznym jako Cory Everson czy też „Female Arnold”.
 
Urodzona 4 stycznia w 1958 roku w Wisconsin, Cory uczęszczała do miejscowego uniwersytetu, w którym wyróżniała się w wielu dyscyplinach sportowych takich jak: gimnastyka, lekkoatletyka i badminton.
 
Podczas swojej nauki Cory poznała w międzyczasie startującego w zawodach Jeff'a Everson'a, który pracował na uniwersytecie jako trener. Pobrali się w 1982 roku. Cory wraz z mężem założyli świetnie prosperującą odzieżową firmę wysyłkową zwaną „Samson and Delilah”.
 
Ciekawostką jest również, że Cory zdecydowała się na adopcję dziecka z Rosji i została aktywną członkinią agencji adopcyjnej „Nightlight Christian Adoptions”, która zajmuje się sprowadzaniem do USA sierot z Rosji i Białorusi, w celu znalezienia im rodzin zastępczych.
 
Swoją karierę kulturystyczną Cory zaczęła na poważnie zaraz po skończeniu studiów wyższych i w błyskawicznym tempie odniosła wiele sukcesów.
Do jej najważniejszych osiągnięć kulturystycznych należą:
1980:
- Ms. Mid America – całkowita zwyciężczyni
1981:
- Ms. Midwest Open – całkowita zwyciężczyni
1984:
- IFBB Ms. Olympia – I m-ce
1985:
- IFBB Ms. Olympia – I m-ce
1986:
- IFBB Ms. Olympia – I m-ce
1987:
- IFBB Ms. Olympia – I m-ce 
1988:
- IFBB Ms. Olympia – I m-ce
1989:
- IFBB Ms. Olympia – I m-ce
 
W styczniu 1999 roku Corinna została wprowadzona do „IFBB Hall of Fame” jako część inauguracyjnej grupy. Natomiast 5 września 2005 roku została wprowadzona również do „Muscle Beach Venice Body Building Hall of Fame”.
 
Zaraz po zakończeniu udziału w zawodach kulturystycznych, Cory zajęła się aktorstwem.
Jej pierwszą główną rolą było pojawienie się u boku Jean-Cloud'a Van Damme'a w filmie „Podwójne uderzenie”. Zagrała również w takich filmach jak: „Urodzeni Mordercy” (1994 r.) i „Ballistic” (1995 r.).
 
W międzyczasie Corinna pojawiała się w wielu produkcjach telewizyjnych, w których została głównie zapamiętana jako Atalanta w serialu „Herkules” (Hercules: the Legendary Journeys) z Kevinem Sorbo w roli tytułowej.
 
Cory rozwiodła się ze swoim mężem w 1996 roku. Mimo to, zachowała nazwisko „Everson”. W 1998 roku wyszła ponownie za mąż za dentystę, dr. Steve'a Donia, z którym to również adoptowała dwójkę dzieci z Rosji.
 
Corinna Everson jest także autorką kilku książek, głównie z zakresu kulturystyki i treningu.
Do najważniejszych należą:
- Superflex: Ms. Olympia's Guide to Building a Strong & Sexy Body, Contemporary Books
- Back in Shape, Houghton Mifflin Company
- Cory Everson's Workout, Perigee Trade
- Cory Everson's Fat-Free & Fit Perigee Trade
- Cory Everson's Lifebalance Perigee Trade
 
Cory_Everson1.jpg
 
Cory_Everson2.jpg
 
Cory_Everson4.jpg
 
Cory_Everson5.jpg
 
Cory_Everson6.jpg