Myśląc o Conanie widzimy muskularne ciało Arnolda Schwarzeneggera – górę mięśni w opasce biodrowej.

 

Hollywoodzcy filmowcy planują przywrócić do życia starożytnego celtycko - nordyckiego wojownika(Conan to celtyckie imię oznaczające – wielki i mądry. Conan pochodził z Cymerii, fikcyjnej krainy zamieszkiwanej przez barbarzyńskie plemiona. Według mapek, zamieszczanych przy utworach Howarda, Cymeria rozciągała się z grubsza między terenami dzisiejszych Szkocji i Norwegii) zapamiętanego dzięki roli Arnolda Schwarzeneggera.
 
Film „The Legend of Conan” (pol. Legenda Conana) ma być bezpośrednią kontynuacją „Conana Barbarzyńcy”. Akcja będzie się toczyć 30 lat później, więc i pomarszczona facjata Schwarzeneggera nie powinna dziwić. Tym razem wcieli się w rolę doświadczonego wojownika, który – jak wskazuje nawet tytuł – okrył się legendą już za życia.
 
Conan11.jpg
 
Conan z Cymerii to postać literacka stworzona przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda w serii opowiadań fantasy opublikowanych w latach 30. XX wieku.
 
Kto tęskni za barbarzyńskim Conanem, ten powinien sięgnąć po trzy produkcje filmowe luźno oparte na prozie Howarda, w roli głównej z legendarnym Arnoldem Schwarzeneggerem.
 
Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym prehistorycznym świecie ery hyboryjskiej, w którym magia miesza się z codziennością, a bohaterowie toczą bezwzględną walkę o przetrwanie. Ojczyzną Conana była górzysta Cymeria, kraina położona daleko na północy. Conan urodził się na polu bitwy, co wedle ówczesnych przekonań wróżyło mu krwawe i brutalne życie.
 
Po raz pierwszy Arnold – Conan Cymeryjczyk pojawił się na ekranie w roku 1982. Za kamerą stanął John Milius, scenariusz współtworzył sam Oliver Stone.
 
Conan2.jpg
 
Conan4.jpg
 
Powstały w 1982 roku "Conan Barbarzyńca" stał się niespodziewanym sukcesem kasowym, który uczynił z Arnolda Schwarzeneggera wielką filmową gwiazdę. Dwa lata później na ekrany kin wszedł znakomity sequel, który dziś uchodzi za klasykę gatunku – Conan Niszczyciel który wyreżyserował Richard Fleischer. Uważam, iż wówczas Arnold prezentował najlepszą formę w „Conanach”, BYŁA imponująca masa i super rzeźba. Sylwetka dużo lepsza niż w „Barbarzyńscy”, bardziej nabita.
 
Conan5.jpg
 
Rok po wyreżyserowaniu drugiego obrazu z cyklu, Richard Fleischer stanął za kamerą spin-offa serii – Czerwonej Sonji (Brigitte Nielsen). Rudowłosa Sonja, to postać literacka stworzona również przez Roberta E. Howarda w serii opowiadań fantasy opublikowanych w latach 30. XX wieku w magazynie Weird Tales. W „Czerwonej Sonji” Schwarzenegger wcielił się w rolę wojownika Kalidora.
 
Conan6.jpg
 
Conan8.jpg
 
Oto ciekawe kulisy, tego w jaki sposób Arnold przygotowywał się do roli Conana Barbarzyńcy:
 
Arnold Schwarzenegger: „Odkąd wróciłem z Australii, gdzie po raz siódmy zdobyłem tytuł Mr.Olimpia w 1980 roku, przyjaciele i fani często pytali mnie: Arnold, dlaczego postanowiłeś spróbować? Już wcześniej tego dokonałeś, po co więc podjąłeś ryzyko i wróciłeś po tak długiej przerwie?
 
Conan9.jpg
 
Odpowiedź nie jest prosta, nie potrafię jej także racjonalnie uzasadnić. Na decyzję o wzięciu w zawodach złożyło się wiele zbiegów okoliczności, podjąłem ją również pod wpływem nieokreślonego głosu wewnętrznego. Żeby w pełni odpowiedzieć na to pytanie, musze wrócić do mojego udziału w filmie „Conan Barbarzynca”.
 
Od chwili, gdy podpisałem kontrakt na zagranie roli Conana, minęły trzy lata i nadal nic się nie działo. Produkcja międzynarodowych filmów wysokobudżetowych jest jednak skomplikowana i takie opóźnienie nie jest niczym wyjątkowym. Dowiedziałem się wreszcie, kiedy rozpoczynają się zdjęcia. Pierwsze zdjęcia miały zostać nakręcone w styczniu 1981 r.
 
Conan pokazany jest w filmie najpierw jako młody wojownik, ważący około 105 kg, a potem jako 40-50-letni potężny władca, ważący około 115 kg. Najpierw mieliśmy kręcić sceny przedstawiające Conana w wieku dojrzałym.
 
Do stycznia musiałem więc powiększyć swoje mięśnie. Później chciałem zmniejszyć intensywność swoich treningów, wykonywać więcej ćwiczeń aerobowych, aby moja sylwetka stała się bardziej smukła. Miałem czas od sierpnia do końca grudnia, rozpocząłem więc treningi raz dziennie nie przemęczając się zbytnio.
 
Z dnia na dzień wszystko się zmieniło. Producent filmu zawiadomił mnie w sierpniu, ze zdjęcia pierwszych scen zamiast w styczniu rozpoczną się już w październiku! Dystrybutor filmu – Universal- chciał wykorzystać te materiały do promocji, przy okazji rozpowszechniania filmu „Flash Gordon”. Nagle okazało się, że sam mam bardzo mało czasu. Musiałem jak najszybciej rozwinąć moje mięśnie.
 
Nigdy w życiu nie trenowałem tak intensywnie. Wybrałem program, który przewidywał treningi sześć razy w tygodniu, dwa razy dziennie. Franco Columbu służył mi ogromną pomocą, poświęcając swój wolny czas na treningi ze mną i zmuszanie mojego ciała do maksymalnego wysiłku.
 
Cały czas myślałem tylko o przygotowaniu się do roli Conana. Nie miałem zamiaru pretendować do tytułu Mr.Olimpia. Z każdym dniem wyglądałem lepiej i coraz częściej słyszałem od znajomych: - nieźle, doszedłeś do 80 procent. Osiemdziesiąt procent czego? - pytałem. Na co odpowiadali: 80 % wyników, jakie miałeś zawsze przed zawodami. Kilka tygodni później usłyszałem: - Doszedłeś do 85 %. Potem: - Już 90%. To przekonało mnie, że moje treningi są naprawdę skuteczne.
 
Właśnie wtedy wielu bliskich przyjaciół, między innymi Franco, zaczęli mnie namawiać, żebym poleciał do Sydney i wziął udział w Mr. Olimpia – musisz wystartować- przekonywali. Coraz więcej o tym myślałem. Wspomniałem o tym Joe Weiderowi. Chciałem wiedzieć, jak zareaguje. Powiedział mi po prostu: - Arnold, jesteś mistrzem. Jeśli dasz radę przygotować się i chcesz wziąć udział w tym konkursie, zrób to. Najlepsi kulturyści zawsze mogą wziąć w nim udział."
 
Warto przypomnieć iż „kulturystyczny” bohater Conan powrócił w serialu telewizyjnym Conan the Adventurer w roku 1997, gdzie Arnolda zastąpił inny kulturysta mistrz świata z 1986 roku , potężny Niemiec Ralf Moeller:
 
Conan10.jpg
 
Conan_film.jpg
 
 
CONAN THE BEST:
 
Conan1212.jpg
 
Conan1414.jpg
 
 
Conan15.jpg
 
Conan16.jpg
 
Conan18.jpg
 
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !