Silny, muskularny i godny do naśladowania.

 

Chuck Sipes urodził się 22 sierpnia 1932 roku w Sterling w stanie Illinois, ale szybko wraz z rodziną przeniósł się do Modesto w Kalifornii. Kulturystyką zainteresował się pod namową swojego sąsiada Chuck'a Coker i pod jego okiem trenował oraz poznawał tajniki prawidłowego odżywiania.

 
Jego kariera kulturystyczna rozpoczęła się 1958 roku od wygrania Mr. Northern California oraz zajęcia 3 miejsca w Jr. Mr. America. Rok później w seniorach wygrał bardzo prestiżowy konkurs Mr. America IFBB federacji tworzonej przez braci Weider, a później Mr. Universe 1960 roku.
 
Chuck w tym czasie musiał jakoś zarabiać, pracował jako drwal po 12 godzin dzienne w upale i w ciężkich warunkach, jednak to nie przeszkadzało mu zbudować niesamowitą muskulaturę. Ludzie widząc tak olbrzymiego mężczyznę, który w rękach miał piłę mechaniczną porównywali go do żelaznego dźwigu. 
 
Chuck_Sipes15.jpg
 
W szczycie formy Sipes ważył ok. 100 kg i zapewne taką miał, gdy zajmował na Mr. Olympia 1966 roku trzecie miejsce (1 m. Larry Scott, 2 m. Harold Poole) oraz na Mr. Olympia 1967 roku druga pozycję, tym razem ustępując legendzie kulturystyki, masywnemu Sergio Oliva.
 
Sergio_Oliva.jpg
 
Chuck był często zapraszany na pokazy siły. Potrafił w rękach i zębach zginać pręt, rozrywał też łańcuchy, pompował termofor oraz wyciskał samochody. Na ławce płaskiej jego wynik wynosił 258 kg, a w przysiadzie 272 kg. Jego przedramiona był jedne z najsilniejszych i największych w owych czasach. Potrafił nimi rozrywać grube książki.
 
Chuck_sila.jpg
 
Chuck_Sipes4.jpg
 
Sipes_pnoszenie.jpg
 
 
U schyłku swojej kariery sportowej będąc już po 40 - stce widział jak kulturystyka się zmienia. W latach 70 - tych dostęp do sterydów anaboliczno andgrogennych, był coraz bardziej powszechny, a on tego nie rozumiał, że aby konkurować z najlepszymi trzeba przekraczać coraz to większe bariery fizjologiczne kosztem zdrowia. To min. spowodowało, jego przyśpieszony koniec kariery.
 
Po zakończeniu kariery sportowej Chuck zajął się resocjalizacją młodocianych przestępców. Jego terapia polegała na dość oryginalnym sposobie, ponieważ swoich podopiecznych brał od trzech do czterech tygodni na wyprawę w góry i w tym czasie, na łonie natury wpajał im pozytywne życiowe wartości i postawy moralne, które obowiązują każdego szanującego się człowieka, oczywiście uczył ich też jak dbać o swoje ciało poprzez trening i odżywianie. Kurator był bardzo zadowolony z Chuck'a, ponieważ 96 % ludzi, którzy przeszli taką terapię nigdy już nie powróciło do więzienia. 
 
Chuck_gory.jpg
 
Chuck Sipes bardzo długo trzymał wysoką formę w wieku 50 lat wyglądał tak:
 
Chuck_stary.jpg
 
1993 Chuck Sipes popełnił samobójstwo, ale pamięć po nim pozostanie na długo. Jego kariera sportowa, ciężka praca, poświęcenie oraz wiara i uczynność w pomaganiu innym, można śmiało postawić jako wzór do naśladowania dla następnych pokoleń.
 
Chuck_Sipes6.jpg
 
Chuck_Sipes8.jpg
 
Chuck_Sipes9.jpg
 
Chuck_Sipes14.jpg
 
Chuck_Sipes13.jpg
 
Chuck_Sipes10.jpg
 
Chuck_wyciskanie.jpg
 
Chuck_Sipes5.jpg
 
Chuck.jpg
 
Chuck2.jpg