Charles Fautz trenował na "Muscle Beach" razem z Arnold'em Schwarzenegger'em, Dave Draper'em, Bill Grant'em, Zabo Koszewski'm, poznajcie jego historię.

 

Zapraszam na wywiad z oldschoolowym kulturystą, ze "złotych czasów kulturystyki" specjalnie przeprowadzony dla portalu sportowiec.org.
 
Fautz.jpg
Wycinek korenspondecji z rozmówcą na facebook'u, aby uwiarygodnić wywiad.
 
Charles Fautz urodzony w 1941 roku, to topowy zawodnik lat 70 - tych, który miał to szczęście, stawać na scenie a nawet wygrywać z najlepszymi kulturystami w USA. 
 
 
1. Jak zaczęła się Pana przygoda z kulturystyką?
Rozpocząłem ćwiczyć w wieku 12 lat w roku 1956, aby wzmocnić mój lewy łokieć, który był  wcześniej złamany. Potem kulturystyka przerodziła się w pasję.
 
2. Kto był Pana pierwszym idolem w kulturystyce?
Ray Schaeffer - Mr.America 1956 i Mr Universe. 
 
Ray_Schaeffer_dobry.jpg
 
3. Zaczynałeś trenować kulturystykę w latach 60-tych, jak wtedy wyglądał Pana trening i dieta?
Gdy zaczynałem ważyłem tylko 68 kg. Nabierałem masy, gdy zacząłem jeść dobrze zbilansowaną  dietę - mięso, ziemniaki i warzywa.
 
4. Proszę opisać historię tego zdjęcia, kto się na nim znajduje i kiedy było robione?
 
Charles_Fautz.jpg
 

To zdjęcie było zrobione w 1968 roku. Obok mnie stoi Vince Gironda, Rich Giofu w czasie mniej więcej gdy wygrałem IFBB Mr.Southern California.

 
5. Startował Pan z wieloma wybitnymi kulturystami jak: Ed Corney, Ken Waller, Mike Katz,  Boyer Coe, Arnold Schwarzenegger, Leon Brown i inni, który zawodnik robił na Panu największe wrażenie?
Byłem pod wrażeniem wszystkich, którzy byli najlepsi na świecie w tamtych czasach. Jednak to Arnold mi najbardziej imponował i jestem szczęśliwy, że mogłem z nim rywalizować na scenie.
 
Charles_Fautz12.jpg
 Arnold Schwarzenegger i Charles Fautz na Muscle Beach, 1969 r.
 
6. 1972 wygrał Pan IFBB Mr. America w kategorii wysokiej, były to jedne z najlepszych konkursów w USA. Jakie to uczucie zwyciężyć w takich zawodach?
Czułem się bardzo szczęśliwy. Ed Corney wygrał wtedy kategorie niską oraz open - tak, zasługiwał na zwycięstwo. Cenie sobie też drugie miejsce w kategorii wysokiej na IFBB Mr USA 1972, pokonał mnie wtedy legendarny Harold Poole, a open znowu dla Ed'a Corney'a. Na tych zawodach ucieszyłem się też z małych nagród: "Most Muscular" i "Beat Abdominals".
 
7. Pochodzi Pan z Californii na pewno trenowałeś na "Muscle Beach". Jaka panowała tam atmosfera i jak wyglądało tam środowisko?
Trenowałem na „Muscle Beach” od 68 do 1975 roku razem z Arnold Schwarzenegger, Dave Draper,  Bill Grant, Zabo Koszewski, Betty i Joe Weider. Artie Zeller robił nam zdjęcia. Miałem zaszczyt zostać wzniesiony do ”Muscle Beach Hall of Fame” w 2006 razem razem z Bill Pearl i Bill Grant.
 
Artie_Zeller.jpg
Artie Zeller, jeden z najsławniejszych
fotografów kulturystycznych. Jego zdjęcia
publikowane były w magazynach Joe Weidera.
 
 
Charles_Fautz9.jpg
Charles Fautz po wzniesieniu jego nazwiska do alei gwiazd kulturystyki.
 
8. Co Pan myśli o dzisiejszej kulturystyce, czy podoba się Panu zawodowa kulturystyka?
Tak, jak wszystko co osiąga wyższy poziom. Lubię oglądać postęp, jaki został wykonany w treningach i odżywianiu od czasów kiedy ja byłem na szczycie.
 
Dziękuje za rozmowę.
 
Charles_Fautz2.jpg
 
Charles_Fautz4.jpg
 
Charles_Fautz5.jpg
 
Charles_Fautz6.jpg
 
Charles_Fautz8.jpg
 
Charles_Fautz10.jpg