Markus Ruhl to bestia i każdy jego fragment muskulatury jest świadectwem zwierzęcej siły, jaką dysponuje-ramiona także!

 

Markus trenuje swoje 58-centymetrowe buły tylko raz w tygodniu, ale smaga je z taką intensywnością i takimi ciężarami, ze przechodzą piekło na ziemi.

 
Na biceps stosuje zazwyczaj 3 ćwiczenia.
- Zaczyna od uginań ramion z 48 kg sztangą przez 30 powtórzeń. Piramidowo zwiększa ciężar w kolejnych 10-12 seriach. Zależnie od siły, jaką danego dnia dysponuje, kończy na sztandze ważącej od 110 do 125 kg, z którymi macha od 4 do 6 powtórzeń. Po takim wysiłku bicepsy Markusa przypominają stargane wichrem wierzchołki Alp.
 
Markus_Ruhl.jpg
 
- Teraz kolej na naprzemienne uginania ze sztangielkami. Ponieważ bestia jest już rozgrzana, może zacząć od razu od większych ciężarów. Początek, to seria złożona z 20 powtórzeń z 25 kg, potem cykl 6 do 8 serii z 55 lub 60 kilogramowymi sztangielkami. Te śmiertelne ciężary to normalka dla Markusa. Każdy fragment sylwetki jest potwierdzeniem wielkiej siły niemieckiej bestii.
 
- Markus lubi kończyć trening uginaniami ramion w pozycji izolowanej dla pełniejszego ugotowania mięśni. Markus pokazuje swą siłę właśnie podczas tego ćwiczenia, bo podnosi 65 - lub 70 kilogramowe sztangielki w pozastartowym sezonie.
 
Ze względu na ciężar, jaki podnosiły bicepsy, Ruhl robi tricepsy innego dnia.
- Zaczyna od wyciskania francuskiego sztangielki siedząc oburącz za głową z 25 kg sztangielką, którą macha 30 powtórzeń i przez kolejne 9 serii dochodzi w ostatniej do 75-80- kilówki, w  4-6 powtórzeniach.
 
- Następnie przechodzi do wyciskania sztangi wąskim chwytem, z łamanym gryfem który odciąża nadgarstki. Zaczyna od 40 kg w 20 powtórzeniach. Zginając każdym powtórzeniem swe, podobne do końskich podków, tricepsy, Markus dochodzi do 135 kilogramów, z którymi robi 5-6 powtórzeń w 6-7 seriach.
 
- Masakrę tricepsów kończy za pomocą ściągania drążka wyciągu. Najlepiej u bestii działa tu duża liczba powtórzeń. Markus zatem wykonuje od 15 do 20 powtórzeń w 6 lub 8 seriach. Zwykle używa 100 kilogramów na każdą serię.
 
„Musisz podnosić możliwie największy ciężar w każdym ćwiczeniu” - Markus jest przekonany, że tylko dźwiganie ekstremalnie ciężkich tobołów zapewnia ekstremalny wzrost!
 
Markus_Ruhl8.jpg
 
Markus_Ruhl3.jpg
 
Markus_Ruhl9.jpg
 
Markus_Ruhl6.jpg
 
Markus_Ruhl2.jpg
 
Markus_Ruhl_trening_ramion.jpg
 
Markus_Ruhl5.jpg
 
Markus_Ruhl_triceps.jpg
 
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor!