Kulturysta ten, może się pochwalić zrzuceniem ogromnej ilości tłuszczu.

 

Bruce Randall, to kulturysta, który dokonał naprawdę niezwykłej rzeczy. W latach 50-tych, kiedy jeszcze wiedza na temat kształtowania ciała nie była zbytnio odkryta, on pokazał, jak można z grubasa przemienić się w atletę, podziwianego przez wielu. 
 
Bruce Randall był sportowcem, trenował futbol amerykański i chciał koniecznie być jak największy w tym celu stosował dietę, która, jak na dzisiejsze standardy była bardzo oryginalna, chociaż na tamte czasy była to norma. A wiec przykładowo jego śniadanie wyglądała następująco: pół litra mleka, chleb i 28 jajek sadzonych. Dziennie potrafił średnio wypijać 8 - 10 litów mleka podzielonych na 4 posiłki do tego mnóstwo ziemniaków i ryżu. W oldschoolowych czasach lat 50 i 60 - tych na stole królowało najwięcej mleko i jajka, gdyż uważano, że te produkty są najbardziej odżywcze, później się te trendy się zmieniły. Z mięs najczęściej jadło się wołowinę, wieprzowinę i boczek. 
 
Bruce miał genetyczne uwarunkowania do tycia, szybko doszedł do wagi ok 105 kg, ale to mu nie wystarczało, chciał więcej. W końcu waga podskoczyła do 161 kg masy ciała i tez stał się bardzo silny, robił przysiad z wagą sztangi 310 kg. Przypomnijmy były to lata 50-te i robiło to duża wrażenie. Waga ciała dalej rosła i 1955 roku ważył 181 kg. przy wzroście 185 cm. 
 
Bruce_Randall1.jpg
 
W tym momencie zauważył, że noszenie takiej wagi sprawia mu duży dyskomfort. Był ociężały, wolny i szybko się męczył. Postanowił zmienić dietę. Odrzucił chleb, ziemniaki i wszystkie rodzaje skrobi a także tłuste pokarmy. Za to więcej na jego stole pojawiło się warzyw. Zwiększył liczbę powtórzeń w serii do 12-15 a także dodał bieganie. Na początku były to tylko spacery, które zmieniły się w wolny trucht ok 5- 8 km. Bruce nabierał wytrzymałości i także zaczynała pojawiać się rzeźba.
 
Bruce_Randall2.jpg
 
Bruce_Randall4.jpg
 
Przykładowy jadłospis:
Śniadanie: 2 jajka na miękko, litr mleka chudego, szklanka soku pomarańczowego i jabłko
Obiad: sałatka, daktyle, orzechy
Kolacja: stek, warzywa, litr mleka chudego, żelatyna 
 
Jak na dzisiejsze czasy, to ta dieta była za bardzo uboga w białko, ale jemu dawała efekty. Bruce robił też bardzo dużo brzuszków na treningu, potrafił zrobić ich 5000 dziennie a dochodził nawet do 75000. Jego treningi siłowe trwały po kilka godzin. Przypomnijmy mamy lata 50-te, wiedza na temat kulturystyki była mocno ograniczona.
 
Bruce zrzucił wagę do 101 kg i po prostu wyglądał świetnie, to jest jedna z najbardziej spektakularnych przemian kulturystycznych w latach 50-tych. Zrzuciła 80 kg, to robiło wrażenie.
 
Jego formę możecie podziwiać w tym materiale:
 

 
Bruce zaczął uczestniczyć w zawodach kulturystycznych w 1959 roku wygrał Mr. Universe Pro federacji NABBA.
 
Bruce_Randall5.jpg
 
Bruce_Randall6.jpg
 
Bruce_Randall8.jpg