Bestia nadchodzi.Brock Lesnar to amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki, a także były zapaśnik WWE.

Brock Edward Lesnar
Urodzony 1977, 12 czerwca
Waga 125 kg
Mistrz świata WWE
Bilans walka w mma 4-1-0, mistrz świata w wadze ciążkiej UFCBrock  Lesnar urodził się 12 czerwca 1977 roku w Minneapolis, w stanie Minnesota, wychował się na farmie. Lasner swoją przygodę ze sportem zaczął w szkole średniej gdzie trenował zapasy wygrywał wszystkie walki i skończył na rekordzie 33-0-0. Za osiągnięcia sportowe zdobył stypendium na Uniewersytecie w Minesocie. W 2000 Lesnar wygrał mistrzostwa w zapasach uniwersyteckich a rok wcześniej zajął drugie miejsce w tych samych zawodach. 

Lesnar zakończyłm amatorską karierę jako dwukrotny mistrz NJCAA All-American, 1998 NJCAA Heavyweight Champion, dwukrotny mistrz NCAA All-American, dwukrotny mistrz Big Ten Conference Champion, aoraz w 2000 NCAA heavyweight champion  z rekordem  106–5  po czterech latach walki.

Po skończeniu uniwersytetu Lesnar podpisał kontrakt z WWF (wrestling) i  od tego momentu stał się bardzo popularny. Został najmłodszym mistrzem tego sportu. Po opuszczeniu w 2004 roku WWE spróbował swych sił w NFL. Grał w meczach przedsezonowych w drużynie  Minnesota Vikings, lecz nie dostał angażu.

Lesnar powrócił do zawodowego Wrestlingu w 2005 r. gdzie ponownie zdobyl tytuł mistrza świata WWE.

W czerwcu 2007 roku Lesnar rozpoczął karierę w Mixed Martial Arts . Następnie podpisał umowe z Ultimate Fighting Championship (UFC) gdzie 15 listopada zdobył pas wagi ciężkiej UFC w walce z Randy’m Couture w dniu 15 listopada 2008 roku. Brock Lesnar walcząc w MMA zawsze opierał się na dwóch rzeczach: wyśmienitych zapasach i potwornej sile. Trzeba wiedzieć że Brock jest uważany w Stanach za najzdolniejszego zapaśnika który walczył w NCAA. Lesnar ma znakomite umiejętności zapaśnicze. Jego obalenia z klinczu są dopracowane do perfekcji Chyba nie ma równie silnego zawodnika.
Okrzyknięty nowym pokoleniem fighterów MMA.


Brock Lesnar i jego kariera w UFC

Brock Lesnar vs Min Soo Kim


Brock Lesnar vs Heath Herring


Brock Lesnar vs Randy Couture


Brock Lesnar vs Frank Mir