Brad Harris, to aktor, kaskader, który imponował muskulaturą na poziomie najlepszych kulturystów.

 

Brad Harris (urodzony 1933 roku w Idaho, USA), pojawiał się w wielu filmach grał zazwyczaj małe role - 2 i 3 planowe, głównie były to produkcje klasy B z cyklu płaszcza i szpady i spaghetti westernów. Ze względu na imponujące warunki fizyczne ok. 185 cm wzrostu i ok. 110 kg obsadzano go też w rolach z gatunku "miecza i sandałów" gdzie wymagano dobrej sylwetki. Były to przeważnie filmy Włoskie dziejące się w starożytnym Rzymie, Pompejach czy Atenach. Brad'owi udało się zagrać Herkulesa w filmie "La Furia di Ercole" w 1962 roku i Samsona - "Sansone" w 1961 roku, a także Goliath'a - "Goliath contro i giganti" 1961 roku. Zagrał też w super produkcji w obsypanym Oskarami "Spartakusie" z 1960 roku, gdzie wcielił się w gladiatora. Brad też był wziętym kaskaderem w 2006 roku wzniesiono jego nazwisko do alei gwiazd najlepszych kaskaderów.
 
W wielu kreacjach filmowych pokazywał swój atletyzm, a był on imponującym:
 
Brad_Harris_film_dobry.jpg
 
Kulturystyką zainteresował się gdy zobaczył w filmie i na plakatach Steve'a Reeves'a. Chciał wyglądać i robić taką karierę filmową jak ten gwiazdor. Zaczął trenować na słynnej plaży "Muscle Beach", która w latach 40-50 i 60 - tych miała najlepszych okres w rozwoju, to była wówczas kolebka kulturystyki.
 
Brad trenuje siłowo 4 dni w tygodniu, sesja trwa ok. 45 min., zachowuje bardzo dużą intensywność. Trening cardio jest co drugi dzień, wybiera bieg po słynnych chodach w Santa Monica lub sprinty na rowerze. Dietę ma zbilansowaną z mała ilością cukru, soli i tłuszczu. Suplementuje się witaminą E i C. Ciekawe było jego podejście do treningu nóg, ćwiczył je za pomocą tylko sprintów rowerowych i biegowych.
 
A jaką sylwetkę udało mu się uzyskać? Tutaj małe porównanie ze legendarnym Sergio Olivą:
 
Brad_Harris_Olivia.jpg
 
Bardzo głośno o nim się zrobiło, gdy pokazano jego formę po 50 - tce, był on takim symbolem sprawnego mężczyzny w średnim wieku. Jego muskulatura wyglądała niesamowicie.
 
Brad_Harris1.jpg
 
Brad_Harris2.jpg
 
Brad_Harris4.jpg
 
Brad Harris trenował długo kulturystykę, praktycznie przez cały czas miał świetną sylwetkę z dużą muskulaturą i niskim procentem tkanki tłuszczowej. Będą już dojrzałym mężczyzną uzyskał chyba najlepszą formę.
 
Harris.jpg
 
Harris2.jpg
 
Harris4.jpg
 
Harris_5.jpg
 
Harris6.jpg