Kulturysta, siłacz i zapaśnik w jednej osobie.

 

Billy Graham (urodzony 1943 roku w Phoenix), to jeden z najsławniejszych wrestlerów lat 70 - tych. Znany ze swojej kulturystycznej sylwetki i doskonałych warunków fizycznych, 194 cm wzrostu i 125 kg masy ciała. Nadano mu przydomek "Superstar" i tak właśnie postrzegali go fani. Jego najlepszy czas we wrestlingu to 1977 rok, kiedy to zdobył tytuł World Heavyweight Champion WWWF.

 

Billy swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 11 lat, kiedy to zaczął trenować na siłowni. Już wtedy widziano w nim duży potencjał siłowy. W latach 50-tych zbierał pisma kulturystyczne, jego idolami byli Steve Reeves i John Grimek, chciał mieć tak imponującą sylwetkę jak oni. W liceum był bardzo dobrym lekko atletą - miotał kulką, a także trenował boks, grał zawodowo w futbol amerykański. 

 

Graham_futbolista.jpg

 
W 1961 roku wystartował w zawodach kulturystycznych i wygrał Mr.America junior na zachodnim wybrzeżu, na wschodnim wygrał Frank Zane. W krótce jego sylwetka pojawiła się w magazynach Boba'a Hoffmana'a. W 1968 roku zaczął trenować w Gold's Gym w Santa Monica, razem z Dave Draper'em, Franco Columbu i Arnold'em Schwarzenegger'em. W tym czasie (ok.25 lat) był wstanie wycisnąć na ławce płaskiej 275 kg - to tylko 4 kg mniej niż ówczesny rekord świata należący do Pat'a Casey'a. 
 
Graham_ciezary.jpg
 
Zaprzyjaźnił się z Arnoldem, który później został ojcem chrzesnym jego córki.
 
Graham_Arnold1.jpg
 
Graham_Arnold2.jpg
 
Niedługo potem rozpoczął karierę zapaśnika, jednak dalej startował jako kulturysta. Przygotował się na zawody Mr. America federacji WBBG w Nowym Yorku, gdzie jego 55 cm bicepsy budziły respekt i poruszenie wśród kibiców i zawodników, wygrał wtedy zawody na najbardziej rozwinięte bicepsy na zawodach.
 
W 1980 roku wystartował w mistrzostwach świat strogman, gdzie zajął 7 miejsce, wygrał Bill Kazmaier. 
 
Bill_Kazmaier2.jpg
 
Jednak to wrestlig najbardziej wypromował jego nazwisko. 1975 roku został mistrzem świata w wadze ciężkiej federacji WWWF, pokonując doświadczoną gwiazdę Bruno Sammartino. 
 
Bruno_Sammartino.jpg
 
Panował niepokonany 296 dni, co jest rekordem w tej federacji. 
 
Jest też polski akcent, Graham miał mocny spór z Ivan'em Putski'm (urodzony 1941 w Polsce) znanym też z pseudonima "Polish Muscleman", który też jak on imponował warunkami fizycznymi, a zwłaszcza bicepsami. 
 

 
W 2004 roku został wprowadzony do alei gwiazd WWE Hall of Fame.
 
Billy_Graham1.jpg
 
Billy_Graham2.jpg
 
Billy_Graham4.jpg
 
Billy_Graham5.jpg
 
Billy_Graham6.jpg
 
Billy_Graham8.jpg
 
Billy_Graham9.jpg