Poznaj historię startów Arnolda z początków kariery kulturystycznej.

 

Arnold Schwarzenegger z kulturystyką zetknał sie już w wieku 13 lat, gdy jego trener piłki nożnej zabrał całą drużyne do miejscowej siłowni. Rok później to kulturystyka była sportem numer jeden młodego austryjaka. Rozpoczał intesywne treningi pod okiem byłego Mr.Austria Kurta Marnula. Chcąc zwiększyć efektywnośc pracy nad własnym ciałem, poświęcił się studiowaniu psychologii z pomocą dr. Karla Gerstla, kóry odkrywał przed nim tajniki wykorzystywania władzy umysłu nad ciałem. Nic więc dziwnego, że jako nastolatek występował już w zawodach kulturystycznych.

 
- Arnold w swoim pierwszym oficjalnym konkursie kulturystycznym uczestniczył 1963 roku, mają zaledwie 16 lat. Zawody odbywały się w Hotelu Steirer Hof w Grazu (Graz to drugie pod względem ludności miasto w Austrii) w miejscu zamieszkania młodego Arniego. Zajął wtedy drugie miejsce.
 
- Rok później, 1964 w tym samym hotelu, odbywały sie trzy konkursy tego samego dnia: Mr. Steiermark, Mr. Herkules, Mr. Austria , w których Arnold uplasował się odpowiednio na 4,3 i 3 miejscu. Był jedynym nastolatkim, który zajał miejsce na podium i tym samym został mistrzem Austrii w klasie junior.
 
MrSteiermark.jpg
 
Mr_Herkules.jpg
 
Mr_Austria.jpg
 
- 1965 roku Arnold odnotowujemy pierwsze zwycięstwo na zawodach Mr. Steiermark.
 
- 1965 w Stuttgart (Niemcy) odbyły sie Mistrzostwa Europy Juniorów (Best Built Junior Athlete of Europe), z których Arnold wszedł zwycięsko. Tam poznaje Franz'a Dischinger'a, który później na krótko stał się jego partnerem treningowym.  Aby uczestniczyć w tych zawodach Arnold zdezerterował z wojska.
 
Mistrzostwa_juniorow.jpg
Franz_Dischinger_i_Arnold.jpg
 
 
- Następnie Schwarzenegger wybrał się do Londonu na zawody Mr. Universe 1966 amatorów - zajał tam drugie miejsce. Przegrał z amerykaninem Chester'em Yorton'em - pierwszym twórca organizacji dla naturali NBA. 
 
Yorton_na_zawodach_Mr_Universe_1966.jpg
 
- 1966 obywały się IFBB Best Built International Athlete w Kolonii (Niemcy), z tych zawodów Arnold wyszedł zwycięzko. W konkursie tym starował też Franco Columbu, a nagrody przeznawał obecnie panujący Mr.Olympia - Larry Scott.
 
Best_Built_International_Athlete.jpg
 

 
 
- Niecały miesiąc później, miały miejsce zawody Best Built Athlete of Europe, w których Arnold zajał pierwsze miejsce a Franco Columbu czwarte. 
 
- 1967 roku wygrał w organizacji NABBA Mr.Universe amatorów w kategorii wysoka i open, stając sie najmłodszym jego triumfatorem tego konkursu, miał 20 lat.
 

 
- W 1968 roku, Arnold wybrał się na zawody Mr.Universe, organizowane już pod szyldem IFBB i zajał tam drugie miejsce.
 
- W tym samym roku ponownie zawitał na zawody NABBA Mr.Universe i ponownie stanął na najwyższym podnium.
 
 
Dalsze dzieje startów związane są już z pobytem Arnold'a Schwarzenegger'a w USA u braci Weider, wiec w tym miejscu zakończe relację z poczatków kariery kulturystycznej "Austriackiego Dębu".  
 
 
Arnold Schwarzenegger zawody kulturystyczne lata 1963-1968:
1963 Steirer Hof Hotel competition (2 miejsce, Graz)
1964 Mr. Steiermark (4 miejsce, Graz)
1964 Mr. Herkules (3 miejsce, Graz)
1964 Mr. Austria (3 miejsce, Graz)
1965 Mr. Steiermark (1 miejsce, Spring)
1965 Best Built Junior Athlete of Europe (1 miejsce, Stuttgart)
1966 NABBA Mr. Universe (2 miejsce, London)
1966 VDH-IFBB Best Built International Athlete (1 miejsce, Cologne)
1966 Best Built Athlete of Europe (1 miejsce, Stuttgart)
1968 IFBB Mr.Universe - (2 miejsce, Miami) 
1968 NABBA Mr.Universe - (1 miejsce, Londyn)