Mało znany watek z życia Arnold'a Schwarzenegger'a.

 

Arnold_martwy_ciag.jpgHistorię Arnold'a Schwarzenegger'a jako kulturysty chyba każdy zna. Zwłaszcza z okresu jego pobytu w USA u braci Weider. Jednak jego kariera sportowa sięga dużo wcześniej, do lat, gdy był jeszcze nastolatkiem mieszkającym w Thal na przedmieściach Grazu w Austrii. Arnold już od najmłodszych lat startował w konkursach kulturystycznych, ale też bardzo często sprawdzał swoją siłę w zawodach dla siłaczy. I tym właśnie drugim wątkiem szczególnie się zainteresowałem. A to co przeczytacie poniżej jest tego ukoronowaniem.

 
- Arnold swoja karierę siłacza oficjalnie rozpoczął 1963 roku (miał wtedy 16 lat), na małych zawodach organizowanych w piwiarni w Graz (Austria). Odnotowano, że podniósł wtedy nad głowę ciężar o wadze 74 kg, poprawiając swój najlepszy dotychczasowy wynik o 6 kg. Nie ma danych odnośnie techniki jaką wyniósł ten ciężar oraz miejsca jakie zajął.
 
- Następnie w 1964 roku w Styrian (miasto sąsiadujące z Graz) pojawił się na zawodach dla dwuboistów. W klasie junior z ogólnym wynikiem 279,4 kg lub 319,7 kg (różne źródła inaczej podają) zajął pierwsze miejsce.
 
- W roku 1965 zanim skończył 18 lat został najlepszym sztanglistą juniorem w Austrii. Jego rekordy z tego okresu to podrzut 135,1 kg, rwanie 110 kg.
 
- W 1966 roku Arnold uczestniczył w międzynarodowych zawodach dla trójboistów w Stuttgardzie. zajął pierwsze miejsce w kategorii 80+ kg masy ciała. Jego wyniki prezentowały się następująco: martwy ciąg 280 kg, wyciskanie leżąc 170 kg, przysiad 200 kg.
 
- W ostatnim swoim trójbojowym konkursie w Austrii w kategorii 80+, znowu wygrał. Wyniki: martwy ciąg 322 kg, wyciskanie leżąc 200 kg, przysiad 215.
 
 
Arnold_podnosi.jpg
 
Jak sami widzicie Arnold Schwarzenegger, jako nastolatek już imponował swoim przygotowaniem atletycznym. W sile robił ogromne postępy, które uprawniały go do startów i to z powodzeniem w różnych zawodach dla siłaczy. Pamiętajmy jednak, że równocześnie startował w konkursach kulturystycznych i tam też odnosił sukcesy, ale to już temat na inny artykuł.  
 
Arnold_gazety.jpg