Już 1 marca odbędzie się coroczna największa multi sportowa impreza - Arnold Classic Festival 2012. Do Columbus w Stanie Ohio zjedzie wielu wybitnych sportowców startujących w ponad 45 dyscyplinach (w tym 12 Olimpijskich).

 

Imprezę tą promuje sam Arnold Schwarzenegger, który 1989 roku przejął wraz z Jimmym Lorimerem organizację prestiżowej, chociaż nie cieszącej się dużą popularnością imprezy dla kulturystów zawodowych Mens Pro World. Zmienił jej nazwę na Arnold Classic i co roku impreza nabiera  większego rozpędu. Szacuje się, że w tej edycji halę Veterans Memorial Auditorium odwiedzi ponad 175,000 fanów sportu.

 
Oczywiście największą atrakcją tej imprezy będą dyscypliny sportów siłowo - sylwetkowych, takie jak: strongman, trójbój, podnoszenie ciężarów, kulturystyka kobieca, fitness, figure, bikini oraz kulturystyka amatorów i zawodowców.Najbardziej interesująco zapowiada się konkurs dla kulturystów Pro.
 
Największym faworytem Arnold Classic kulturystyka Pro wydaje się ubiegłoroczny zwycięzca Branch Warren, który powraca po kontuzji kolana. Branch niedawno też został ojcem, ale myślę, że obowiązki z tym związane na pewno nie wpłyneły na jego przygotowania. Często odwiedzał siłownie Metroflex Gym w Arlington (tam gdzie trenował Ronnie Coleman) i pod okiem doświadczonego trenera Brian'a Dobson'a robił formę - a jaka będzie, tego dowiemy się już niebawem. 
 
Dennis Wolf to on będzie głównym rywalem Brancha. Drugi na ubiegłorocznej edycji na pewno w tym roku chce osiągnąć coś więcej. Dennis dysponuje dobrymi proporcjami ciała, szeroką "ramą" oraz świetnie pozuje. Jeśli wyjdzie w formie to może być nie do pokonania.
 
Evan Centopani czwarty rok temu, to on może pokrzyżować plany faworytą. Minął rok od jego ostatniego startu i jeśli zrobił postęp to na pewno będzie w tym roku niezwykle groźny.
 
 
Czarne konie:
Dexter Jackson to 42 - letni weteran, który pod okiem Charles'a Glass'a prezentuje świetną formę. Pokazał to choćby na Pro World Masters i Mr.Olympia 2011.
 
Brandon Curry to młodziutka gwiazda kulturystyki (30 lat) i zawodnik z Teamu BSN. Zawodnik ten dysponuje ogromnym potencjałem, ale brakuje mu szlifu. Często na zawodach nie prezentuje najwyższej rzeźby ciała, jego nogi też potrzebują większej masy. Jednak jest to zawodnik, który może sprawić dużą niespodziankę.
 
Lionel Beyeke, Francuz, który robi ostatnio dużą furorę. Wygrał Zawody Flex Pro 2012, a rok temu był czwarty na New York Pro. Lionel praktycznie nie ma słabych punktów, sylwetką przypomina Kai'a Greene'a, ale z bardzo wąską talią. Na pewno top 3 jest w jego zasięgu.
 
Na uwagę zasługuje występ po kilku letniej nieobecności 40 - letniego Gustavo Badell
 
Lista zawodników IFBB Pro Bodybuilding:
 
Fouad Abiad
Ben White
Branch Warren
Shawn Rhoden
Ben Pakulski
Michael Kefalianos
Dexter Jackson
Brandon Curry
Eduardo Correa
Evan Centopani
Matthias Botthof
Lionel Beyeke
Gustavo Badell
Dennis Wolf
 
Promo:

 

Faworyci i "Czarne konie":

7d0de_Branch_Warren.jpg

 

Dennis_Wolf.jpg

 

cc8eb_Evan_Centopani.jpg

 

Dexter_Jackson.jpg

 

Brandon_Curry.jpg

 

Lionel_Beyeke.jpg