Mirosław Daszkiewicz wygrywa swoją kategorię, a Ronnie Coleman zostaje zawodowcem, to wszystko odbywało się 1991 roku w Katowicach.

1991 roku w hali widowiskowej "Spodek"  w Katowicach odbyły się bardzo prestiżowe zawody, a mianowicie "45 Mistrzostwa Świata w kulturystyce" w których zdobyliśmy bardzo wiele laurów. Mirosław Daszkiewicz zdobył złoty medal w kategorii do 90 kg, tym samym stał się pierwszy Polakiem w historii amatorskiej kulturystyki, który dokonał takie rzeczy, przy okazji pokonując wybitnego późniejszego zawodowca Darrem'a Charles'a. Paweł Brzózka zdobył brązowy medal w wadze 80 kg. A drużynowo reprezentacja Polski uplasowała się na drugiej pozycji, a pierwsze miejsce podzielili między sobą kulturystyczne ekipy Egiptu i USA.

Bardzo ciekawym wątkiem był występ w tych zawodach jednego z największych kulturystów wszechczasów Ronniego Colemana, który startował w kategorii powyżej 90 kg. (dokładnie ważył 96 kg) i z łatwością ją zwyciężył jak i całe zawody, dzięki czemu otrzymał licencję zawodowca.

Przypomnijmy sobie jak prezentowali się poszczególni zawodnicy na "45 Mistrzostwach Świata w kulturystyce":